Yıllardır kullandığım Samsung T22D390 model monitörümden resmen bıkmış durumdayım. Beraberinde aldığım 1600 liralık kasaya hiç yakışmıyor anasını satayım. Ölü pixeli ve 60 HZ olması iyice canımı sıkmaya başladı. 1920×1080 P monitörün böyle düşük hertze sahip olmasının mantıklı bir açıklamasını ben bulamadım. O kadar eski bir monitör değil fakat Samsung Bey’in resmi sitesinden bile kaldırılmış.

1000 TL altı alınabilecek fiyat performans monitörü aradım. Birkaç model buldum fakat kaç HZ olduğu yazmıyor. Özellikle oyuncu monitörleri aramasını yaptım.

ASUS VX238H 23″ Oyuncu monitörü hoşuma giden modellerden birisi oldu. Şuanki monitörden daha iyi. İncelemek için şuraya gidiniz.

LG 25UM58-P 25″ UltraWide FullHD IPS LED Monitör bakın bu da iyi bir monitör. İncelemek için şuraya gidiniz.

Bunu da oku >  Uzun zamandır MİM yazmıyordum - Sinema MİM'i

İnternetten oyuncu monitörü şeklinde arama yaptığımda Dell ve BenQ modellerini önerenler olmuş ama nedense bu markalara pek güvenemiyorum. belki de çok iyi monitörler fakat içime kurt düşünce birşey yapamıyorum.

Du bakalım belki daha iyi modeller karşıma çıkar. Mağazalara gidip direkt olarak yetkili bir aĞbiyle konuşsam daha iyi olacak. Yazı bitti git.