Diziler

[iZombie] çok farklı bir zombi dizisi (y)

Zombi dizisi deyince insanın aklına yırtık pırtık kıyafetli, bir kolu olmayan, konuşamayan tek derdi insan yemek olan yaratıklar gelir fakat iZombie‘deki karakterimiz tamamen insan görünümlü ve gayette iyi bir yaşam sürüyor. Normal insanlardan tek farkı ölen insanların beyinlerini yiyerek hayatta kalması.

Rob Thomas ile Diane Ruggiero-Wright tarafından harika dizilerin onayını veren The CW kanalı için yapılmış dizidir. 8 Mayıs 2014’te resmi olarak duyurulan dizinin galası 17 Mart 2015’te yapılmıştır.

Dizinin baş karakteri Olivia Moore, dizide Liv kısa adıyla rol alıyor. Güzel mi güzel sarışın bir karakterdir. Doktor asistanı olarak görev yaptığı sıralarda bir tekne partisine gider ve burada ani bir zombi saldırısıyla zombiye dönüşür. Olivia‘nın hayatını sürdürebilmesi için taze insan beynine ihtiyacı vardır. Bunun için adli tıp asistanı olarak morgta işe başlar. Burada taze insan beyni bulabilecektir.

Olivia, beyinlerini yediği insanların son gördüğü şeyleri, geçmişindeki bazı olayları bir şekilde görebilmektedir. Türü sevenler için güzel bir dizi diyebilirim. iZombie dizisi şuan 1. sezon 2. bölüme kadar yayınlandı. Diğer zombi dizileri gibi olmadığını göreceksiniz. İyi seyirler sayın okur.

1 yorum

O kadar yazıyoruz, insan bir yorum bırakır.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.