Diziler

İzlemekten bıkmam: Beyond dizisi konusu ve yorumlarım

Artık eskisi kadar sık dizi film yazıları yazmıyorum ama yine de çok fazla dizi ve film izliyorum. Bloga yazmamamın tek sebebi üşengeçlik sayın okur. Şu üşengeçliğimden bir kurtulabilsem zaten kitap yazıcam da! İşte…

Beyond dizisi sıradan bir fantastik/gizem dizisi olsa da kendini izlettiriyor. Süper güçlü insanlar falan, dünyayı kurtarma çabaları hepsini bir araya getirmişler. Beyond dizisi konusuna değineyim. Esas oğlanımız olan Holden çocukken motosiklet kazası geçirir ve on iki yıl boyunca komada kalır. On iki yıl sonra uyandığında artık o eski halinden eser kalmamıştır. On iki yıl boyunca komada kaldığı için dış dünyayla ilgili bir çok şeyi bilmemektedir. Yaşı büyüktür ama beyni on iki yıl öncesinde kalmıştır. Holden on iki yıl yaşlanarak artık bıçkın bir delikanlı olma yolunda ilerlemektedir ama ne ilerlemek! Holden artık süper manyak güçlü bir insana dönüşmeye başlamıştır. Aileyi de tebrik etmek lazımdır ki on iki yıl boyunca cihazın fişini çekmemişler. İyiki de çekmemişler.

Her doğaüstü konulu dizilerde olduğu gibi Beyond dizisinde de kötü adamlar var. Ya da şuan izlediğim kadarıyla Holden’ı yakalamak isteyen kişiler gerçekten zarar mı vermek istiyorlar yoksa onun iyiliği için mi çalışıyorlar bilemiyorum. Bu ayrıntı tam bir sır sayın okur. Şuan 1. sezonunu dizi sitelerinden izleyebilirsiniz. Beyond dizisi 2. sezon onayını almış. Dizinin başrol oyuncusu güzel hatun Willa gerçekten Türk’tür. Dilan Gwyn olarak vikide aratabilirsiniz. Çok güzel hatun dimi sayın okurlar?

Beyond dizisinin genel olarak hangi yaş sınıfına uygun olduğunu bilmiyorum ama bu tür dizilerden hoşlananlar için iyi bir tavsiyedir. Beyond dizisi Freeform kanalında yayınlanıyor. Beyond dizisi 2 Ocak 2017’de yayına başlamasına rağmen şuan 1. sezonun tamamını dizi sitelerinden izleyebiliyoruz. Bu ne kadar manyak birşey dimi sayın okur? Yazı bitti git.

1 yorum

O kadar yazıyoruz, insan bir yorum bırakır.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.