Kişisel

İşte bunlar hep can sıkıntısı

Akşam üstü 5’ten beridir evin derinliklerinde fink atıyorum. Teknolojik mahzenim elinin tersiyle itilemeyecek kadar iyi olan bir teknoçöpçüyüm. Heryer kablo heryer direniş!

Nerede kullanıldığını bile unuttuğum onlarca parça kablo, eski webcam’ler, kulaklıklar, DVD arşivi, boş DVD kutuları, eski telefon adaptörleri ve MP3 oynatıcılarla ben bunca yıl nasıl yaşadım bilemedim sayın okur. Gerçi Philips MP3’ümü bulunca iyi sevindim ha. Data kablosu, kulaklığı falan sapasağlam olarak durduğunu görünce duygulandım anasını satiim.

selale-cay-bahceleri

İyi tespitlerin bulunduğu Zeki Kayahan Coşkun (Nam-ı Değer Zek, Show radyo Matrax sunucusu) Türkleri anlama kılavuzu kitabını bulunca 10-15 dk kadar asılı kalmışım kitaba. Kitap adı üstünde Türklerle ilgili tespitleri içeriyor. Bu kitabı alet çantasının içinde buldum.

Askerlik şeysi fotoğrafları, her erkeğin böğrü kabararak baktığı şeylerdir. Yaklaşık otuza yakın “Bak ben askerlik yapıyorum” temalı Bixi’li fotoğraflardan tutunda, toplu fotoğraflar askerlikte olağan şeylerdir. Baktıkça insanın ağlayası geliyor. Ne günlerdi be!

Bilgisayarıma bağlı 5+1 ses sistemini söküp TV’nin sesini kullanmaya başladım. Ayrıca kablolu modemi kablosuza çevirerek bir tane de olsa kablo yığınından kurtardım bilgisayarı. İyide oldu çokta güzel oldu taammı 😕 Unutmadan söyleyeyim, kişisel cüzdan karıştırmak fena halde mutluluk salgılıyor. Sonrasında çöpe attım canısı.

Sizler de can sıkıntısını böyle ufak şeyler yaparak geçirebilirsiniz.

Yarın izinli olmamın şerefine yaptığım hareketti bunlar. Hem zaman geçirdim hem de alet hırdavatı düzenledim. Mutluyum. Uykum geldi.

Konu fotoğrafındaki yer gibi biryerde çay içmek istiyorum.

Çav.

1 yorum

O kadar yazıyoruz, insan bir yorum bırakır.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.