Yaşam

İstanbul’da Köy Yumurtası Fiyatları Herkesi Şaşırtıyor!

İstanbul toptan köy yumurtası fiyatları alıcıları şaşırtıyor çünkü fiyatlar oldukça dalgalı! Toptan köy yumurtası sektörüne tüketici açısından baktığımızda, “köy yumurtası” ve “şehir yumurtası” olarak tanımlanan esasında iki ana sınıf gruplandırmayı görüyoruz.

Yumurtaların satış fiyatlarında varsayımlarda bulunmak için sektörde faaliyet gösteren, seri üretim çiftliklerini göz önünde bulundurmak gerekiyor. Özellikle de büyük marketlere yumurta dağıtımını gerçekleştiren bu çiftliklerde üretim koşulları, tavuk sayısı ve diğer etkenler aynı kaldığından, fiyatı etkileyenin esasında vergilendirme ve diğer özel giderler olduğu açıkça görülebilir.

İstanbul toptan köy yumurtası satışları için belirlenen fiyatları ise market raflarında gördüğümüz yumurtaların fiyatları ile karşılaştırmak doğru olmayacaktır. Nitekim bu yumurtalar hem üretim koşulları açısından hem de besin değer oranları açısından farklıdır. Dolayısıyla bu farklılıklar ciddi oranda satış fiyatlarını da etkilemektedir.

Köy Yumurtasının Satış Fiyatı

Markette satılan şehir yumurtası ile köy yumurtası fiyat bakımından kıyaslandığında, bir adet şehir yumurtasının fiyatının, bir adet köy yumurtası fiyatının yarısı olduğu çoğu kez görülen ve bilinen bir gerçekliktir. Özellikle de çarşıda, pazarda gezerken köylülerin satışa sunduğu köy yumurtaları için belirlenen fiyatlar, marketlerde satışa sunulan yumurtalar arasında genel fiyat farkını belirlemeniz açısından oldukça önemli olmaktadır.

Toptan köy yumurtası satışı yapan özellikle de çiftlikleri ele almak ve çiftliklerin durumlarını göz önünde bulundurmak, söz konusu fiyatlandırma politikasını belirlememizde daha kesin çizgileri bizlere sunar. Bu bağlamda, çiftlik alanlarının pek çoğunun İstanbul merkez ve çevre köy alanların da bulunduğu göz önünde bulundurulduğunda, çiftliklerin doğal köy yumurtası üretimini seri ve düzenli bir şekilde sağlayabilmeleri için hayvanlara uygun doğal yetişme, barınma ve üreme koşullarını sağlaması gerekmektedir. Esasında bir doğal yumurta üretim çiftliğinin ana koşullarını ifade eden bu doğal koşullar aynı zamanda söz konusu elde edilen yumurtaların satış fiyatlarında uygulanan önemli satış fiyatı politikalarını da kısmen belirler.

Sonuç olarak toptan köy yumurtası için fiyatları değerlendirdiğimizde, söz konusu çiftlik alanlarının sağladığı ve sağlamak zorunda olduğu koşulları, bu koşullar içerisinde üretim için gerekli ve önemli olan diğer işlevsellikleri göz önünde bulundurmamız gerekiyor.

İstanbul’da Doğal Köy Yumurtası Satışı

Toptan köy yumurtası fiyatları aynı zamanda satışı yapan çiftliğe, kişiye göre de değişiyor. Burada özellikle bireysel satıcılar ve çiftlikler arasındaki önemli çizgiyi belirtmemiz gerekiyor. Bireysel satıcılar belli bir tavuk ve horoz sayısı köy yumurtasını elde eder ve çarşı, pazar gibi alanlarda yine bireysel olarak satışını gerçekleştirir. Çiftlikler ise seri fakat doğal üretim alanları olarak düşünebilir. Fakat burada söz konusu çiftlik alanının doğal yumurta üretim koşullarını sağlaması gerekiyor. Bu nedenle her çiftliğin doğal yumurta üretimi yaptığından söz edemeyiz. Sonuç olarak çiftliklerden elde edilen yumurtalar; toptan yumurta fiyatları olarak, piyasa değerlerini yakından etkiler ve aynı zamanda belirleyici bir rol oynar. Bu yüzden piyasa fiyatlarını değerlendirirken yumurta üretim çiftliklerinin işlevselliklerini, varlıklarını, gelişim ve tökezleme süreçlerini, fiyatlandırma politikalarını göz önünde bulundurmak gerekir.

İstanbul’da toptan köy yumurtası satanlar arasında uygun fiyatlı yumurta sağlayıcıları da bulunmaktadır. Örneğin http://www.yumurtayumurta.com/ sitesinde ön plana çıkan çiftlik modeli %100 doğal köy yumurtası üretimini sağlıyor. Bununla birlikte İstanbul toptan yumurta fiyatları açısından da oldukça uygun olduğu bilinmektedir. Bu yüzden İstanbul geneli için bu çiftliği hem bireysel hem de firma müşteriler için önerebilir, örnek niteliğinde ön plana çıkarabiliriz. Güvenilir bir sağlayıcı aynı zamanda sağlıklı ve lezzetli bir yumurta tüketimini sağlar.

O kadar yazıyoruz, insan bir yorum bırakır.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.