Teknoloji

iPhone X, iPhone 8 Plus ve iPhone 8 Türkiye fiyatları

Dün gece ABD’de Apple lansmanı yapıldı. Lansmanda iPhone X ve iPhone 8‘in fiyatları biz iPhone severlerle paylaşıldı. Evet fiyatları her zaman olduğu gibi böbrek satmalık durumda. iPhone 8 ve iPhone X çıkışından sonra, iPhone 7 fiyatlarında düşüş yaşanmış. Eğer bir iPhone alma niyetiniz varsa şuan tam zamanı.

Apple lansmanında iPhone 8’den daha çok ilgi çeken, tasarımıyla öne çıkan iPhone X daha fazla konuşuldu. iPhone X Türkiye’de 5000TL bandında, iPhone 8 ve iPhone 8 Plus fiyatıda muhtemelen 4000TL bandında olacak. Fiyatlar çok uçuk fakat alınmaması için hiçbir neden yok sayın okur 🙂

iPhone 8 ve iPhone 8 X’in özellikleri

Apple, iPhone 7 ile kablosuz telefon kullanımı konusunda güzel bir yenilik yaparak kulaklıkları kablosuz yapmıştı. “Kablosuz yaşam” mottosuna devam eden Apple şirketi, iPhone 8‘i tamamen kablosuz olarak satışa sunacak. Şarj kablosundan kurtuluyoruz. Yerleşik şarj sistemiyle geleceğe hazır bir telefon olacak. Stereo ses sistemiyle %25 daha fazla ses deneyimi yaşayacağız. iPhone 8 yine Touch ID yani parmak okuma sistemiyle koruyacak. iPhone 8 capcanlı HD bir ekrana sahip.

Apple, iPhone X‘te ciddi biir yeniliğe giderek Home tuşunu kaldırdı. Anasayfaya dönmek için artık ekrana dokunulacak. iPhone X artık Touch ID ile değil Face ID ile yani yüz tanıma ile açılacak. Yüzünüze iyi bakın sayın okurlar 🙂 iPhone X altı çekirdekli Apple A11 Bionic işlemcisinden gücünü alıyor. iPhone X‘in 2436×1125 ekran çözünürlüğü, 5.8 inç ekranı olacak. iPhone X 3 GB RAM’e sahip olacak.

Her yeni model iPhone haberinde “Buna vereceğim parayla şahin alırım” diyoruz fakat yine de alıyoruz. iPhone X gibi bir cihaza Türkiye’de 5000 TL verecek olan o ilk kişi seni canı gönülden kutluyorum. Al arkadaşım al, imkanın varsa al.

O kadar yazıyoruz, insan bir yorum bırakır.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.