İnternetten Para Kazanma

2020 İnternetten Para Kazanma Yolları

Merhabalar, internetten para kazanmak birçok kişi için hayal gibi gözükse de doğru yöntemler seçilirse ve titiz şekilde uygulanırsa aslında son derece kolaydır. Burada esas nokta hangi gelir yönteminin seçilmesi ve uygulanması gerektiğidir, bu da kişinin ilgi alanlarına, bilgisine, o işe yatkınlığına ve o işin ne kadar para kazandıracağına göre değişir.

Bu rehberimizde internetten para kazanma konusunda uyguladığımız ve güzel dönüşler aldığımız en etkili yöntemleri paylaşacağız. İnternette birçok farklı kaynakta bu bilgilerin benzerlerini bulabilirsiniz, çok daha farklı yöntemler de bulabilirsiniz fakat biz en basit ve en etkili yöntemleri seçmeye çalıştık. Çünkü bu işe yeni başlayan kişiler için temel basamak bu yöntemlerden bir ya da birkaçını uygulayarak aylık düzenli gelir elde edebilmek olmalıdır, sonrası kişinin çalışkanlığına ve isteklerine göre artacaktır.

Dilerseniz hemen listemize geçelim. Liste sürekli olarak güncellenerek yeni yöntemler eklenecektir. Bu nedenle yazıyı takip etmenizi şiddetle tavsiye ederiz.

İnternetten Para Kazanma Yöntemleri

Blog Açarak Para Kazanmak

Blog açarak para kazanmak en kolay ve etkili yöntemlerden biridir. Bundan 10 yıl önce herhangi bir yazılım dili bilmeden kendi blogunuzu açmak çok daha zordu fakat şu an WordPress gibi hazır sitemler kullanarak kısa sürede blog açmak mümkün.

Blog açmadan önce 3 şeye dikkat etmenizi tavsiye ederim;
-Tutkulu olduğunuz bir konu olmalı
-Bilgili olduğunuz bir konu olmalı
-Para kazandıracak bir sektör olmalı

Yukarıda saydığım 3 maddeyi doğru şekilde uyguladığınızda blog siteniz üzerinden aylık 500 TL ile 5000 TL arasında gelir elde edebilirsiniz. Bu miktar ortalama olmakla birlikte bu miktarın çok daha üzerinde kazanan birçok arkadaşım olduğunu da belirtmek isterim.

Blog yazarak para kazanmanın birçok farklı yolu vardır, Google Adsense gibi reklam firmalarının reklamlarını sitenizde gösterek ya da sitenizde bir ürünün ya da firmanın reklamını yaparak kazanç elde edebilirsiniz. Bunların dışında tanıtım yazısı, link satışı ve satış ortaklığı yaparak da para kazanmanız mümkün.

Youtube’dan Para Kazanmak

Son birkaç yılın en popüler terimlerinden biri; Youtuberlık. Youtube şu an en popüler video platformudur ve günlük ziyaretçi sayısı 2020 itibariyle 30 milyondan fazladır. Bu derecede büyük bir platformda içerik üreterek para kazanabilirsiniz. Bunun için yapmanız gerekenler bir iyi olduğunuzu düşündüğünüz ve size para kazandırabilecek bir konsept bulmak ve buna uygun özgün içerikler üretmek.

Mobil Uygulama Üzerinden Para Kazanmak

Mobil uygulama yaparak oldukça güzel kazançlar elde edebilirsiniz. Bunun için belirli bir yazılım yetkinliğiniz olması gerekiyor fakat inanın çok zor değil. Youtube ve Udemy gibi kaynaklarda mobil uygulamalar ile ilgili ücretli ve ücretsiz birçok kurs bulunuyor. Üstüne düşerek kısa bir sürede uygulama yapmayı öğrenebilirsiniz.

Mobil uygulamalardan para kazanmak için başlıca iki yol vardır; ilk yol mobil uygulama yaptırmak isteyen biri ile anlaşarak proje bazlı çalışmak, ikinci yol ise kendinize ait bir uygulama yapıp reklam geliri elde etmek. İlk yolu aktif gelir ikinci yolu ise pasif gelir olarak düşünebiliriz. Bu nedenle çoğu zaman ikinci yol daha cazip ve kazançlıdır. Üstelik ikinci yöntem sayesinde yazılım bilginiz olmadan da para kazanabilirsiniz. Bunun için yapmanız gereken şey yazılımcı bulmak ve uygulama yaptırmak ya da hali hazırda yayında olan gelirli bir uygulamayı satın almak olacaktır.

Makale Yazarak Para Kazanmak

İnternetten para kazanmak için en basit yollardan biri de makale yazma hizmeti sunmaktır. Yazım kurallarına uyan, hızlı ve akıcı yazı yazabilen kişiler bu yöntem sayesinde çok ciddi gelirler elde edebilirler. İnternette bulunan içerik platformlarına üye olarak internet site sahipleri ile iletişime geçip makale hizmeti verebilirsiniz. Tabii bu tarz siteler komisyon aldıkları için kazancınız biraz daha düşük olur, bu nedenle doğrudan site sahipleriyle çalışmak daha karlıdır.

Makale yazmak uzun zaman aldığından kazançsız gözükse de içerik oluşturma yeteneğiniz yazı yazdıkça gelişecek ve bir süre sonra çok hızlı şekilde içerik üretebileceksiniz. Bu da kısa sürede para kazanmanızı sağlayacak.

Eğitim Videosu Çekerek Para Kazanmak

Eğer belirli bir konuda uzmanlığınız varsa ve anlatım yeteneğinize güveniyorsanız Udemy gibi online eğitim platformlarında eğitmenlik yaparak ciddi gelir elde edebilirsiniz. Udemy, ağırlıklı olarak Yazılım Geliştirme, Tasarım gibi konularda eğitimler içerse de aklınıza gelebilecek tüm kategorilerde özel dersler bulunmaktadır. Siz de burada kendi kursunuzu hazırlayarak yayınlayabilir ve gelir elde edebilirsiniz. Udemy’de dersler genelde 30 lira bandında satılıyor ve bunun yarısı doğrudan sizin oluyor.

Backlink Satışı Yapmak

İnternet sitelerinin arama motorları sıralamalarında yükselmesi amacıyla yapılan en önemli çalışmalardan biri de backlink çalışmalarıdır. Eğer SEO ile ilgileniyorsanız backlink satışı yaparak aylık ortalama 1000 ile 5000 tl arası kazanc elde edebilirsiniz.

Backlink satarak para kazanmak için yapmanız gereken çok basit; backlink elde edebileceğiniz otoriter siteler bulmak ve kendi backlink listenizi oluşturmak. Daha sonra bu sitelerden backlink hizmeti sunabilirsiniz. Tabii kendi siteleriniz varsa onlardan da backlink satışı yapabilirsiniz.

O kadar yazıyoruz, insan bir yorum bırakır.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.