Yaşam

Instagram’da SFS Ne Demek? SFS nedir?

Merhabalar, bu yazımızda açılımı shoutout for shoutout olan SFS ile ilgili sfs nedir, sfs ne demek gibi detaylı bilgilere değineceğiz. SFS, takipçi sayısını artırmak için yapılır. Kişiler birbirlerinin profillerini hesaplarında paylaşırlar. Bu sayede takipçiler, paylaşılan kişinin hesabından haberdar olur. Takipçi sayınızı artırmak için çok sayıda kişi tarafından takip edilen hesaplarla iletişime geçmelisiniz. Bu kişilerle SFS yapmanız daha çok kişinin profilinizden haberdar olmasını sağlayacaktır. Profilinizin takipçi sayısı arttıkça başka hesaplar sizinle SFS yapmak isteyecektir. Bu sayede kısa sürede hızlı bir büyüme elde edebilirsiniz.

Diğer Instagram Kısaltmaları

DM Nedir?
Açılımı direkt mesaj olan DM, instagram uygulamasında mesajlaşmanızı sağlar. Instagramda 2 tür mesaj kutusu vardır. Biri karşılıklı takip ettiklerinizden aldığınız mesajları, diğeri takipleşmediğiniz kişilerden aldığınız mesajları içerir.

UNF Nedir?
Takip ettiğiniz bir hesabı takibi bırak seçeneğine tıklayarak takip etmekten vazgeçebilirsiniz. Açılımı unfollow olarak bilinen UNF yapmanın anlamı budur. Unfollow yaptığınız bir hesabın paylaşımları ana sayfanızda gözükmeyecektir.

GT Nedir?
Geri takip anlamına gelen GT, takip edilmeye karşıklık vermek demektir. Profilinizi takip eden kişileri takip ederek geri takip yapmış olursunuz. Profilinde GT etiketi olan biri, onu takip edenleri takip edeceğini belirtiyordur.

TKP Nedir?
Takip edeni takip ederim anlamına gelen bu kısaltma, geri takiple aynı anlama gelmektedir. Profilinize ya da gönderilerinize bu kısaltmaları ekleyerek takipçi sayınızı artırabilirsiniz.

1K, 10K, 10M Nedir?
Instagram son zamanların en hızlı büyüyen uygulamalarından biridir. Bu platform üzerinde milyonlarca takipçisi olan kullanıcılar vardır. Kullanıcıların takipçi, izlenme, beğenme gibi sayılarını ifade ederken Ingilizce kısaltmalar kullanılır. K ifadesi bin, M harfi milyon anlamına gelmektedir.

#TBT Nedir?
Throwback thursday açılımına sahip #TBT geçmiş zamanlarda çekilen fotoğrafları paylaşırken kullanılmaktadır. Bu etikete sahip fotoğrafların önceden çekildiği ancak şimdi paylaşıldığı anlaşılır.

#TB Nedir?
#TBT ile aynı amaçlı kullanılır. Throwback anlamına gelmektedir. Bu kısaltmayla gün ifadesi belirtilmemiş olur.

Official Nedir?
Ünlü ve fenomen kişilerin profillerinde bu ifadeye sıklıkla rastlanır. Hesabın o kişiye ait olduğunu belirtmektedir. Ancak günümüzde hayranlar da bu ifadeyi kullanarak hesap açmaktadır. Profilin o kişiye ait olduğunu anlamanın en güvenilir yolu hesaptaki mavi tik işaretidir.

Bu yazımızda sfs ne demek sorunun cevabını bulmaya çalıştık ve diğer Instagram kısaltmalarına değindik. Ayrıntılı bilgi için aşağıdaki siteyi ziyaret edebilirsiniz;

Site adresi: https://bilgiseyrim.com/

O kadar yazıyoruz, insan bir yorum bırakır.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.