Sosyal Medya

Instagram’da Doğru Hastag Kullanımı

Popüler fotoğraf paylaşım platformu Instagram’da paylaşımlarınızın daha fazla beğeni ve kullanıcıya ulaşmasını için doğru hashtag kullanmalısınız. Peki bu hashtagleri nasıl belirleyebiliriz?

Instagram‘da etkileşim beğeni ve yorum üzerinden gerçekleşmekte.Sizlerde paylaşmış olduğunuz görsel içeriklerin daha fazla beğeni ve yoruma ulaşmasını isterseniz yapmanız gereken doğru hashtagleri belirlemek.İşte sizler için hazırladığımız bu yazımızda, Instagram’da daha fazla beğeni için doğru hashtagleri bulma yöntemi.

Popüler Hashtagleri Belirleme

Instagram üzerinden yaptığınız paylaşımları sağlarken acele etmeyin. Öncelikle içeriğinizi paylaşmadan önce Instagram üzerinde en popüler hashtaglere ulaşmak gerekiyor.Bunun için Websta isimli servisi kullanarak en popüler 100 hashtage kolay bir şekilde ulaşabilirsiniz.Bu sayede sizinle aynı şeylerden ilgi duyan kullanıcılara ulaşarak daha fazla beğeni ve yorum kazanabilirsiniz.

Paylaşımınız ile Alakalı En Popüler Hashtagleri Belirleyin

Paylaşımlarınızı yaparken içeriğiniz ile alakalı en popüler hashtagleri kullanmalısınız.Örneğin; bir manzara resmi ya da restaurant‘ta yediğiniz bir resim ile ilgili paylaşım yapar iken bunlar ile alakalı en popüler hashtagleri kullanmak paylaşımınızın o konuya ilgi duyan kullanıcılara ulaşmasını sağlayacak ve daha fazla beğeni ve yorum alabileceksiniz.

Instagram paylaşımlarınız ile ilgili en popüler hashtagleri bulabileceğiniz ve farklı alt kategorilerinde bulunduğu ( araba, teknoloji, yemek, doğa, eğlence vb hashtag ) en popüler hashtaglere kolay bir şekilde ulaşabilirsiniz.TagsForLikes isimli sevisi kullanarak Instagram‘de paylaşımlarınızın beğeni ve yorumlarını arttırabilirsiniz.

Gerektiği Kadar Hashtag Kullanın

Instagram üzerinden yaptığınız paylaşım için maksimum kullanabileceğiniz hashtag sayısı 30 adetle sınırlıdır.Ancak uzmanlar tarafından yapılan araştırmalara göre fotoğraflarınızda en belirgin 5 hashtag kullanmak en ideal miktardır. Çok fazla etiket kullanımı paylaşımınızın, spam olarak algılanmasına sebep olabilir.

Sizler de yukarıdaki adımları uygulayarak Instagram’da daha fazla beğeni ve yoruma hilesiz bir şekilde gerçek kullanıcılar yolu ile ulaşabilirsiniz.

O kadar yazıyoruz, insan bir yorum bırakır.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.