İnsanların “özgür” yaşaması sorunsalı


Biliyorsunuz geçenlerde LGBT üyeleri yürüyüş yapmışlardı. Aynı zamanda Obama eşcinsel evliliğini falan onayladı. Dünyanın bütün haber kanalları, haber siteleri bu renkli günü haber yapıp durdu. Oysa ki haber yapılacak daha önemli konular vardı. Olsun, g*tümüzün dibine kadar gelen savaş, Türkistan’da katledilen Türkler falan LGBT yürüyüşünden daha önemli değildi elbette.

LGBT üyeleri gönüllerince eğlendiler ama b*kunu çıkarmasalardı iyi olacaktı. Homofobik bir insan değilim, olmayacağımda. Fakat sosyal medya platformlarında yayınlanan o çıplak fotoğraflar bu “Onur yürüyüşü” ruhuna aykırıydı. İnsan gibi yürünse, insan gibi ‘oraya neden gittiğini’ anlayabilse sorun olmayacaktı. Neden bu yürüyüş böyle sabote edildi?

Sosyal medyada insanlar profil fotoğraflarını gökkuşağı ile donatırlarken, cinsel kimliği ne olursa olsun bu yürüyüşe destek verirlerken, direk işin içinde olan kişilerden böylesine ‘gereksiz’ fotoğrafları görünce yürüyüş amacından çıkıp brezilya karnavalına döndü. Ne diyelim. Özgürlük kelimesini çok farklı anlayan kişilere diyecek lafımız yok. Toplum yavaş yavaş bunları da sindirecektir.

Bu konuya bir tepki ver!

Beğendim Beğendim
0
Beğendim
Beğenmedim Beğenmedim
0
Beğenmedim
Bravo Bravo
0
Bravo
Kızdım Kızdım
0
Kızdım
Komik Komik
0
Komik
Üzüldüm Üzüldüm
0
Üzüldüm
Yok artık Yok artık
0
Yok artık

Yorumlar 0

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu yazıları da okuyun

Daha fazla Kişisel

Bunlara da bakın, ilerde sorarım!

Paylaştığınız için teşekküler.