Kişisel

İnsanların “özgür” yaşaması sorunsalı

Biliyorsunuz geçenlerde LGBT üyeleri yürüyüş yapmışlardı. Aynı zamanda Obama eşcinsel evliliğini falan onayladı. Dünyanın bütün haber kanalları, haber siteleri bu renkli günü haber yapıp durdu. Oysa ki haber yapılacak daha önemli konular vardı. Olsun, g*tümüzün dibine kadar gelen savaş, Türkistan’da katledilen Türkler falan LGBT yürüyüşünden daha önemli değildi elbette.

LGBT üyeleri gönüllerince eğlendiler ama b*kunu çıkarmasalardı iyi olacaktı. Homofobik bir insan değilim, olmayacağımda. Fakat sosyal medya platformlarında yayınlanan o çıplak fotoğraflar bu “Onur yürüyüşü” ruhuna aykırıydı. İnsan gibi yürünse, insan gibi ‘oraya neden gittiğini’ anlayabilse sorun olmayacaktı. Neden bu yürüyüş böyle sabote edildi?

Sosyal medyada insanlar profil fotoğraflarını gökkuşağı ile donatırlarken, cinsel kimliği ne olursa olsun bu yürüyüşe destek verirlerken, direk işin içinde olan kişilerden böylesine ‘gereksiz’ fotoğrafları görünce yürüyüş amacından çıkıp brezilya karnavalına döndü. Ne diyelim. Özgürlük kelimesini çok farklı anlayan kişilere diyecek lafımız yok. Toplum yavaş yavaş bunları da sindirecektir.

O kadar yazıyoruz, insan bir yorum bırakır.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.