Kişisel

İnsanları yolunacak kaz olarak gören şerefsiz insanlar!

(Burada ağır bir küfür yazıyor) Sözde müslüman ülke şerefsizleri insanları kandırmak için banka, haciz ve avukat terimlerini kullanarak dolandırıcılık peşine düşmüş. Sorsan müslüman geçinir ama müslümanlığın m’sinden anlamaz bu orospu çocukları. Anasını sattımın pezevenklerine sağlam bir tokat atabilmeye gücü yetmeyen bir devlette yaşadığım için utanıyorum.

Olaylar olaylar…

Geçenlerde annemi dolandırmışlar. Gayet güzel konuşan kaltak karı annemin kanına girerek verilmeyen bir hizmet karşılığında para istemiş. 1 saat konuşmuşlar ama nafile. Kaltak karı banka üzerinden mesaj atarak tek kullanımlık kart şifresine ulaşabilmiş ve sonuç hüsran.

Annemim bana ” Maaş kartında 30 lira bırak sağlık sigortası için para kesecekler” demesiyle kafamda şimşekler çaktı. İş Bankası işin içine girince iyice şüphelendim. Çünkü İş Bankasının Full Asistan adlı bir poliçesi yok. Yok Yok Yok…

Ben bankayı aradım dolandırıldık dedim ama nafile. Giden gitti. Karttan para çekilmiş parayı çeken şirket taaa Makedonyadaki bir turizm şirketi. Şirketin adı sanı herşeyi mevcut. Ayrıca bizim Makedon turizm şirketi ile ne alakamız olur? Şirketi arayıp bulmaya çalışsan belki de öyle bir şirket olmadığını göreceğim. Saçma salak işler yemin ediyom. Bunu yapanları bulsam valla dövmeyecem. Dövmek çözüm değil. Adalet zaten çözüm olmuyor. Siz anladınız onu!

O değilde annemin kart numarasına nasıl ulaşabildiniz. Onu geçtim, bankalar dışında hiçbir şahıs şirketine tc numarasını vermemiş bir kadına kurulan bu kazık kimin hatası? Telefonuna gelen tek kullanımlık şifreyi bile bilen biri senin evine gelip hırsızlık yapar. Bankalar bilgilerimizi sikko şirketlere mi satıyor acaba? Paranın iti olmuş şirketler var ortalıkta.

Ayrıca ortada birde nereden geldiği belli olmayan kargo var. O kargoda MNG kargo. Ulan sen nereden geldiği belli olmayan kargoyu neden alıyorsunda eve gönderiyorsun? İnsan bir soruşturur demi pek sevgili MNG kargocum? ve kargonun geldiği yer “Yol yardımı” Bu ne amk?

İş yerinde denk gelen bir MNG kargo elemanına sordum bilmem ne numarası ile geldiği yeri görebiliyorlarmış. Bir şekilde bu firmayı bulup sorup soruşturmam lazım. Gerçi Türkiye sınırlarında değilse nah bulurum.

İşin acı tarafı annemin dolandırıldığını anladığındaki o yüz hali. 2 gündür çileden çıktım. Gelen tantım broşüründe ve ilginç bir poliçe kartında olan numaraları aradım. 0553 293 84 84 nuraları telefonu aradım. İlk aradığımda bakmadılar. Sonra onlar aradılar “Destek hattı” diyerek. Dedim “Neyin destek hattı?” Bilmiyor orospu çocuğu bilmiyor! Neyin desteğini verdiğini bilmiyor. “Annemi dolandırmışsınız suç duyurusunda bulunacağım” dediğimde ona biz bakmıyoruz dedi. Nasıl lan????? Adama diyorum “Mahkemeye vereceğim” hiiiç oralı olmuyor şerefsiz. “Tamam” deyip geçiştiriyor. Şerefsiz!

Karttaki diğer numara 444 70 87. 50 kere aradım. Kimse bakmıyor telefona. Bu yüzden bugün bilişim suçları merkezine gidip şikayette bulunacağım. Bu şikayet bana paramı geri getirmeyecek belki ama bir şekilde bu dolandırıcılar bulunup 3 5 ay da olsa içeri tıkılacaklar. Gerçi bu da benim kendi kendimi teselli zımbırtım.

Evinizdeki yaşlı insanları sürekli uyarın. İnternette araştırma yapın. Dolandırıcılarla ilgili bir sürü yazı var internette. Değişik dolandırılma yöntemleriyle nasıl dolandırıldığınızı anlayamazsınız bile. Sizi arayıp yaşam ve sağlık asistanlığıyla ilgili bilgilendirme yapan şahıslara itibar etmeyin. Hatta yüzlerine küfür edip en ağır bedduayı edin. Benim hakkımı yiyen birisinin zaten “gerçek müslüman” olacağını düşünmem. Bende müslüman olmadığım için sana söyleyeceğim en ağır sözler şunlar

Umarım
Sokakta tek başına sefil bir şekilde ölürsün
Kaldıramayacağın kadar acıya maruz kalırsın
Çocuğun ölürde kahrından intihar edersin

Dolandırıldığınızı anladığınızda size en yakın karakola gidip bilgi alınız. Dolandırılmanın hangi yollarla yapıldığına göre sizi ilgili karakola yönlendiriyorlar. Sen susarsan birileri daha fazla dolandırıcılık yapar. Susma. Hakkını arayabildiğin kadar ara.

1 yorum

O kadar yazıyoruz, insan bir yorum bırakır.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.