Herkesin hayali olan İngiltere’de vatandaşlık için genel olarak bilinmesi gerekenleri yazımızda bulabilirsiniz. İngiltere evlilik vizesi almak isteyen vatandaşların öncelikle başvuru yapmaları gerekmektedir.

1983 yılına kadar bu ülkede doğan herkes vatandaş olarak kabul ediliyordu. Ancak daha sonra aşağıdaki şartlar aranarak, şartları sağlayan insanları vatandaş olarak kabul etmeye başladılar.

  • 18 yaşından büyük olmak
  • Minimum 5 yıl İngiltere’de yaşamış olma şartı bulunmaktadır. Ayrıca bu süreçte ülkede 450 günden daha fazla bulunmadıysanız başvurunuz geçersiz sayılmaktadır.
  • Vatandaşlığınızın 5. yılında başvuru yapmak isterseniz eğer 4. yıldan itibaren ülkeyi 90 günden fazla terk etmemeniz gerekmektedir.
  • Kendi ülkenizde veya İngiltere’de temiz bir siciliniz bulunmalıdır.
  • İngilizce dilini çok iyi bir şekilde bildiğinizi gösteren İELTS sınavı gibi sınavlardan başarı belgenizin olması gerekmektedir.

İngiltere evlilik vizesi alabilmek için yukarıdaki şartların tamamının sağlanması gerekmektedir.

Bu vize türünün dışında Türk vatandaşlar için birde “Ankara Antlaşması şartları” bulunmaktadır. Bu antlaşmaya göre İngiltere’ye yerleşen kişiler ilk olarak 1 yıl kesintisiz, sonrasında ise toplamda 3 yıl daha bu ülkede çalışma yaptıktan sonra vatandaşlık için başvuru şartını sağlamış olmaktadırlar.

İngiltere evlilik vizesi almak istiyorsanız firmamıza başvurarak konu ile ilgili daha detaylı bilgi alma şansı yakalayabilirsiniz. Firmamızda bulunan uzman personellerimiz ile birlikte her an bizi arayarak gerekli danışmanlık desteğini alabilirsiniz.