Yaşam

İngiltere Vizesi Başvurusunu Geri Çekme

islami-sorular

İngiltere vizesi için gerekli vize işlemlerini gerçekleştiren ancak bu sürecin son derecede titiz bir şekilde hayata geçirildiği de görülebilmektedir. Ancak kişilerin bazı zamanlarda problemler ya da aksaklıklara bağlı olarak İngiltere vizesi işlemlerini geri çekme gibi bir durumları da söz konusu olabilmektedir. Geri çekme işlemlerini de İngiltere Vize Merkezi içerisinde gerçekleştirebilmek mümkün olmakla beraber, kısa bir zaman diliminde de hayata geçirilmektedir. Vize başvurularının geri çekilmesi işlemleri esnasında da bazı formların doldurulması gerekmektedir. Bu formun doldurulması ile beraber bu sürecin işlememesi gibi bir durum söz konusu olacaktır. Tüm belgelerin ve pasaportunun iade edilmesi gibi bir durum vize başvurusunu geri çekmede etkili olabilecektir.

İngiltere vize başvurusunu iptal ettirmek isteyen kullanıcıların, belgelerinin orijinal hallerinin iadesi gerçekleşmemesi halinde de geri bildirimde bulunabilmeleri söz konusu olmaktadır. Kişilerin bu tip bir durumla karşılaşmaları halinde de İngiliz konsolosluğunun e-mail adresine yazılarak; taleplerin iletilmesi söz konusu olabilmektedir. Bu hatırlatma sonrasında da gerekli işlemler hayata geçirilebilecektir.

İngiltere kapsamında yapılacak olan vize başvuruları, ek belge istenmesi durumunda da uzayabilmektedir. Ek belge istenmesi durumu belli bir saat aralığında gerçekleşebilecek olan bir eylem olarak tanımlanabilmektedir. Bu işlemler sadece pazartesi ile Cuma günleri saat 10.00 ile 11.00 aralığında gerçekleşmekte olup; sadece İngiliz Konsolosluğu etrafında da şekillenebilecek olan bir eylem olarak görülebilmektedir.

İngiltere Vizesi ile birçok ülkeye gidilmekle beraber; tüm Birleşik Krallık çatısı altında bulunan topraklarda seyahat etme özgürlüğü ortaya çıkabilmektedir. Çok geniş bir alanda yer alan ülkelerin herhangi birini ziyaret etme gibi bir durum da söz konusu olabilmektedir. İngiltere’nin yanı sıra İskoçya, Kuzey İrlanda, Galler, Anguilla, Bermuda, İngiliz Virgin Adaları, Pitcairn, Cebelitarık, Montserrat, Falkland Adaları  gibi noktalara gidebilmek söz konusu olabilmektedir.

İngiltere vizesi çok kapsamlı olsa da oldukça zorlu bir süreç sonrasında alımı gerçekleştirilen bir pozisyonda yer almaktadır. Gerekli evrakların toparlanması sonrasında da bu sürecin en etkili biçimde işlemesi gibi bir durum da gözlemlenebilmekte ve aktif olarak kabul edilebilmektedir.

Kaynak: http://ingiltere-ogrenci-vizesi.com

O kadar yazıyoruz, insan bir yorum bırakır.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.