Yaşam

İngiltere Vizesi Başvurusu Ne Zaman Yapılmalı?

İngiltere vizesine dair başvuruların gerçekleştirilmesi konusunda zaman anlamında doğru bir planlama yapmak gerekmektedir. Tüm aksilikleri hesaba katarak bu şekilde harekete geçilmesi gerektiği de işaret edilmektedir. Vize sürecinin 3 ay öncesine kadar başvuruların gerçekleştirilmesi söz konusudur. Vize işleminin olumlu sonuçlanması sonrasında da 3 ay içerisinde İngiltere’ye giriş yapılması gibi bir durum söz konusu olabilecektir.

İngiltere Vizesi Kaç Günde Çıkar?

İngiltere vizesinin çıkması konusunda ortalama bir sürenin kendini gösterdiği söylenebilmektedir. Vize işlemleri esnasında istenilen belgelerin tam olarak sağlanabilmesi halinde bu sürecin 21 gün içerisinde tamamlanabilmesi gibi bir durum ortaya konulabilmektedir. Ancak bu vizeye başvurulması halinde herhangi bir aksaklık yaşanmasını da göz ardı ederek hareket edilmesi gerektiği vurgulanmaktadır. Normal şartlarda her başvurunun 1.5 ay öncesinde gerçekleştirilmesi gerektiği beyan edilmelidir. Seyahat evresinde de 3 aylık bir süre öncesinden girişimlerde bulunmak yeterli olacaktır.

Vize başvuruları esnasında girişimlerde bulunma halinde bazı ekstra hizmetler de kendini gösterebilmektedir. Süper Öncelikli Vize programına dahil olarak 24 saat içerisinde vize başvurularından sonuç alabilmek söz konusu olabilmektedir. Bu hizmetin 750 pound karlılığında kullanımda olduğu da söylenebilmektedir.

Vize başvurularında var olan diğer bir hizmet ise Öncelikli Vize olarak kendini göstermektedir. Bu hizmetin bedeli de 150 pound olarak görülmekte ve bu hizmetlerin yaklaşık olarak 5 gün içerisinde sonuçlandığı da söylenebilmektedir.

İngiltere Vizesinin Reddi Hali

İngiltere vizesinin olumsuz sonuçlanması durumunda tekrardan vize başvurusunda bulunma gibi bir durum söz konusu olabilmektedir. Ancak İngiltere vizesi kapsamında yapılacak olan turist vizesi başvurularının olumsuz sonuçlanması durumunda da herhangi bir itiraz hakkı da söz konusu olmamaktadır.

İngiltere vizesinin eksik belgeler yüzünden onaylanmaması durumunda da gerekli düzenlemeler yapılarak tekrardan başvuru işlemleri gerçekleştirilebilmektedir. Herhangi bir red durumu düzenlemeler sonrasında kendini göstermemektedir.

Red kararını uzun vadeli olarak almak sadece belgede sahtecilik gibi durumlar esnasında ortaya çıkabilmektedir. Red kararı sonrasında İngiltere’ye 10 yıl süreyle giriş yapamama gibi bir durum ortaya çıkabilmektedir. Aynı zamanda da diğer ülkelere olan vize başvurularını da olumsuz etkilemektedir.

Kaynak:  http://ingilterevizesi.biz

O kadar yazıyoruz, insan bir yorum bırakır.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.