İngiltere vizesi birçok kişinin almaya çalıştığı vize türlerinden biridir. Birçok kişiye göre zor olarak görünen bu vizeyi almak için öncelikle izlenmesi gereken belirli başlı prosedürler vardır. Bu yazımızda bu konulara değineceğiz ve hızlı bir şekilde İngiltere vizesi sahibi olmanız için izlemeniz gereken adımlardan bahsedeceğiz.

İzlenmesi Gereken Adımlar

Öncelikle vizeye başvurabilmek için en az 6 ay süresi bulunan bir pasaporta sahip olmanız gerekmektedir. İkinci aşama ise İngiltere’ye ne amaçla gideceğinize göre vize türünüzü belirlemektir. (Örneğin öğrenci vizesi ya da seyahat vizesi gibi. ) Her vize türüne göre farklı evraklar vardır, vize türüne karar verdikten sonra bu evrakları hazırlayıp başvuru dosyanıza eklemeniz gerekmektedir.

Tüm belgeler hazırlandıktan sonra belgelerinizi vize danışmanınıza iletmelisiniz. Ardından onlar evrakları sizin için düzenleyecek ve başvuruya hazır hale getirecek. Bu aşamada sizden yeni evraklar isteyebilirler, bu tamamen vize alım sürecini kolaylaştırmak içindir.

Vize sonuçlarının açıklanması başvurduğunuz vize türüne göre değişkenlik göstermektedir. Ziyaretçi, öğrenci ya da çalışma vizesine başvurduysanız genellikle 15 gün içinde tamamlanırken, yerleşim ya da evlilik vize türleri 90 gün kadar sürebilmektedir.

Eğer vize sürecinde hata yapmamak ve zorlanmamak istiyorsanız uzman danışmanları bulunan bir firmadan danışmanlık hizmeti almanızı tavsiye ederiz. Bu alanda yıllardır hizmet veren ve bünyesinde İngiltere Göçmenlik Düzenlemeleri ve Uygulamaları konusunda uzmanlaşmış danışmanlar bulunduran CSS firmasını tavsiye ederiz. Aşağıdaki site adresinden ulaşarak detaylı bilgi edinebilirsiniz;

Site adresi: http://cssmusavirlik.com/