Yaşam

İngiltere Turist Vizesi Başvurusu

İngiltere turist vizesi İngiltere’de 6 aydan daha az bulunmak isteyen kişilerin alabileceği vize türüdür. İngiltere Turist vizesi başvurusu yaparak siz de bu ülkede kalabilirsiniz. İngiltere’de aile bireyleri bulunan kişiler onları ziyaret etmek için İngiltere Aile Ziyareti Vizesi kapsamında seyahat edebilmektedirler. Ancak bu vizeyi alabilmek için kişinin İngiltere’de sürekli ikametgah sahibi birinci dereceden (anne, baba, çocuklar, torunlar, kardeşler, kardeş çocukları, büyük anne, büyük baba vb.) aile üyesi olmalıdır.Bu vize türüyle de diğer turist vizeleri gibi İngiltere’de çalışmak mümkün değildir. Ama 30 güne kadar eğitim alınabilir.

İngiltere turist vizesi başvurusu yapmak için İnternet üzerinden online formun eksiksiz doldurulması gerekmektedir. Bir sonraki aşamada başvuru merkezinden randevu alınmalıdır. Yapılan en küçük hata vize başvurunuzun ret edilme olasılığını artırır. Bu yüzden bu gibi sorunlarla karşılaşmamak için başvuru yapmadan önce ve başvurunuzu yaparken uzmanlara danışmanız sizin için en iyisi olacaktır.

Bu amaçla kurulan danışmanlık firmaları vardır. Alanında uzman kişiler vize başvuru sürecini sizin için daha kolay hale getirmektedir. İngiltere turist vizesi başvurusu İngiltere’ye seyahat edilecek tarihten 3 ay önce yapılmalıdır. Vize başvurusunun olumlu ya da olumsuz cevabı 21 iş günü içerisinde yetkililer tarafından bildirilmektedir. Bu süre içerisinde sabırla beklemelisiniz. Bazı durumlarda başvurular ret cevabı alabilmektedir. Bu durumda tekrar başvuru yapabilirsiniz.

İngiltere turist vizesi başvurusu hakkında daha fazla bilgiye http://ingiltereturistvizesi.net adresinden sahip olabilirsiniz.

O kadar yazıyoruz, insan bir yorum bırakır.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.