İngiltere öğrenci vizesi o ülkede eğitim görmek isteyenlerin başvurduğu vize türüdür. Bu vize lise, lisans, yüksek lisans, doktora, dil eğitimi, mesleki eğitimleri kapsamaktadır.  İngiltere eğitim alanında sıklıkla tercih edilen bir ülkedir. Bu ülkede alacağınız herhangi bir eğitim kişisel ve mesleki gelişiminiz için oldukça faydalı olacaktır. İngiltere’de hangi eğitimi almak istediğinize karar verdiğinizde ilk olarak eğitiminizin süresini öğrenmelisiniz. Böylece başvuracağınız vize türüne karar verebilirsiniz. Alınmak istenen eğitimin türüne ve süresine bağlı olarak farklı vize türlerine başvuru yapılmaktadır.

İngiltere öğrenci vizesi birkaç çeşittir. İngiltere’de 6 aydan kısa süreli eğitimlerden birine katılmak istiyorsanız İngiltere öğrenci ziyaretçi vizesi alabilirsiniz. Bu vizeye uzun süreli eğitimleriniz için başvuramazsınız. 6 ile 11 ay arasında sürecek dil eğitimleriniz için ise İngiltere uzatılmış öğrenci ziyaretçi vizesine başvurabilirsiniz. Bu vize sadece dil eğitimlerini kapsamakla beraber; lise, üniversite ya da meslek eğitimlerini kapsamamaktadır. Uzun süreli yaz okulu, lise, lisans, master ve doktora eğitimi ile meslek eğitimleriniz için Tier 4 İngiltere uzun süreli öğrenci vizesine başvurabilirsiniz. Bu vize tüm uzun süreli eğitimleri kapsamaktadır. Eğer İngiltere’de eğitim görmek isteyen  kişi 4 ile 17 yaş arasında ise onun için Tier 4 İngiltere çocuk öğrenci vizesine başvurulabilir. İngiltere’de eğitim alırken eş ya da çocuğunu yanına getirmek isteyen biri ise Tier 4 İngiltere uzun dönem bağımlı vizesine başvurmalıdır. Bu vize kapsamında eğitim alırken aynı zamanda ailenizle ülkeyi gezebilirsiniz.

İngiltere’de eğitim almak kadar konaklama da son derece önemlidir. İngiltere’de geçirdiğiniz süreyi daha konforlu geçirmek için profesyonel bir rehberden yardım alabilirsiniz. Bu sayede İngiltere öğrenci vizesi hakkında aklınıza takılan tüm sorulara yanıt alabilirsiniz. Farklı bir ülkeye gidişte uyum sorunu yaşamamak için gitmeden önce iyi bir araştırma yapmak gerekir. Bu dönemde yanınıza almanız gerekenlerle ilgili listeler hazırlayabilirsiniz. İngiltere’de ülkemizdekinden farklı sistemler kullanılmaktadır. Örneğin elektrikli aletlerinizi şarj etme konusunda sıkıntı yaşayabilirsiniz. Bu gibi durumların önüne geçmek için havaalanlarından gerekli adaptörleri satın alabilirsiniz. Bir diğer tavsiyemiz de İngiltere’de arayabileceğiniz acil numaraları da not almanız. Bu sayede herhangi bir sorun yaşamanız durumunda kısa sürede başınızın çaresine bakabilirsiniz.

Site adresi: http://ingiltereogrencivizesi.com