Tier 2 – Tier 5 İngiltere Çalışma İzni Vizesi, İngiltere’de çalışmak amacıyla ikamet etmek isteyen kişilerin alması gereken İngiltere çalışma izni vizesi türüdür. Çalışanın bu vizeye başvurabilmesi için işverenin çalışan için İngiltere çalışma izni çıkarması gerekmektedir. 

Tier 2 – Tier 5 İngiltere Çalışma İzni Vizesi ile İngiltere’ye giden birinin İngiltere çalışma izni çıkartan işverenin iş yeri haricinde bir yerde çalışmaya hakkı yoktur. Ancak işverenin haberinin olduğuna dair imzaladığı belgeler sayesinde vize sahibi çalışan İngiltere’de gönüllü ve ek işlerde de faaliyet gösterebilir.  Bu vizeye başvurulabilmesi için kişinin 16 yaşından daha büyük olması gerekmektedir.

Vizeye başvurmak için öncelikle İnternet’teki formu doldurup sonrasında İngiltere Konsolosluğu’ndan randevu alınmalıdır. Başvuru için hazırlanan evraklar arasında şahsi bilgilerinizin belgesi, işveren tarafından İngiltere’deki iş yerine çağrıldığınıza  dair davet mektubu, orada olduğunuz süre boyunca nerede kalacağınızın belgeleri kesinlikle bulunmalıdır. Başvuru yaparken uzmanlarımızdan profesyonel yardım almak sizin için başvuru sürecini kolaylaştıracaktır. Başvuru süreci 15-21 iş günü içerisinde sonlanmaktadır. Çalışacak kişi işini ücretli olarak da yapabilir ücretsiz de.

Tier 2 – Tier 5 İngiltere çalışma izni vizesi başvurusu yapan kişi eğer bir şirkette çalışacaksa hissesi %10′ u geçemez. Bu vize ile İngiltere’de kalabilme süreniz iş süresi ve iş bittikten sonra fazladan bir ay kalabileceğiniz kadardır. İngiltere çalışma izni vizesi ile devletten sosyal yardım alamazsınız ve İngiltere’ye gittikten 7 gün sonra polis kaydı yaptırmanız gerekmektedir.

Tier 2 – Tier 5 İngiltere Çalışma izni vizesi ile ilgili daha fazla bilgi için: http://ingilterecalismavizesi.com/