Yaşam

İngiltere Akademik Ziyaretçi Vizesi

İngiltere Akademik Ziyaretçi Vizesi, İngiltere’ye akademik araştırma yapmak için gitmek isteyen kişilerin alması gereken İngiltere Vizesi türüdür. Bu ziyaretçi vizesini İngiltere’ye akademisyen değişim programıyla gidecek olanlar ve İngiltere’de klinik araştırmalar yapacak doktorlar ve diş hekimleri da alabilmektedir.

Bu vize türüne başvurmak için bazı şartlar yerine getirilmeniz zorunludur. Örneğin :

Araştırma yapacak kişinin çalıştığı kurumdan araştırma yapacağı süre kadar ücretli izin alması gerekmektedir. Ayrıca İngiltere’de kalırken ücretli bir işte çalışıp kendinize gelir sağlamayacağınızı da kanıtlamanız gerekmektedir.

İngiltere Akademik Ziyaretçi Vizesi başvurusu yapmak için İnternet’te bulunan formu doldurmalı, başvuru merkezinden randevu aldığınız saatte belgeleriniz ile birlikte vize memurları ile görüşmelisiniz. Başvuru dosyanızda İngiltere’de kalırken yaşam masraflarınızı kim karşılayacak ise o kişinin imzaladığı belgeler, araştırma masraflarını kim karşılayacak ise ondan sponsorluk belgeleri ve akademik araştırmanızı yapacağınız kurumdan davet mektubu bulunmalıdır.

Başvurunuzun onaylanmasını sağlamak için firmamızdaki uzmanlara danışmanız vize başvuru sürecinizi kolaylaştırır. Vize başvurunuzun onaylanıp onaylanmadığını iki-üç hafta içerisinde öğrenebilirsiniz. Başvuru sürecini hızlandırmak için ek ücret ödeyerek Öncelikli Servisler’i kullanabilirsiniz. Vize başvurunuzun reddedilmesi durumunda ret cevabına itiraz etme hakkınız da bulunmaktadır.

İngiltere Akademik Ziyaretçi Vizesi ile İngiltere’de 12 ay kalabilirsiniz. Bu vize ile İngiltere’de kalırken devlet yardımına başvurmanız imkansızdır. İngiltere’de bu ziyaretçi vizesi ile 30 gün eğitim alabilirsiniz.

İngiltere Akademik Ziyaretçi Vizesi ile ilgili daha fazla bilgi için: http://ingiltereziyaretcivizesi.com/

O kadar yazıyoruz, insan bir yorum bırakır.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.