Yaşam

İngilizceyi İngilizce Güzel Sözlerle Öğrenin

Kişisel gelişim için İngilizce öğrenmek bir kişinin öncelikli hedeflerindendir. Kendi açımızdan sadece bir dil ile yaşamak değil bir kaç dil bilmek bizlere her anlamda gelişim sağlamaktadır. Bununla beraber hayatımızın her alanında yer almaya başlayan İngilizce ile kişiler merak ettikleri her şeyi tek bir dilden değil birçok dilden öğrenirlerse hem kişinin ufku genişler hem de farklı ülkelerden tanışacağı kişiler sayesinde dünyaya olan bakış açısı değişecektir. Biz Türkler için İngilizce öğreniyorum demek algısal olarak zor gelse de dil öğrenmek öncelikle kişinin karar vermesiyle başlayan bir süreç olmaktadır. İngilizce öğrenmek her ne kadar zor görülse de çevremizde bu dili akıcı ve rahat bir şekilde konuşan birini görmekle beraber aslında dil öğrenmenin çok da zor olmadığını anlamamıza neden olur.

Hayatımızın hemen her alanında İngilizce sözlerle kelimelerle karşılaşırız. İngilizce bilenler anlamını bilmenin olağanlığını yaşarken bilmeyen kişiler ‘acaba anlamı ne’ veya ‘ toplumda bunu bilmediğim için garip karşılanır mıyım’ gibi sorularla kendi özgüvenlerini sekteye uğratırlar. Çünkü bir toplumda kişinin rahatlıkla hareket etmesi için o toplumun bilgi seviyesinde olması şarttır. Bunun farkında olan kişiler en erken zaman diliminde İngilizce öğrenmek için araştırmaya koyulurlar. Genellikle kişiler İngilizce öğrenmek için bir kurs tercih etmektedirler. Kursa gitmek için vakit bulamayan veya bulunduğu yerde kursa gitme imkanı bulamayan kişiler internet üzerinden sanal İngilizce eğitimi veren kurslara yönelmektedirler. Normal kurslardan hiç bir farkı olmayan bu kursların avantajları da oldukça fazladır. İnternete ulaşılabilen her yerde kurslara bağlanmak da mümkündür. Ayrıca kişileri belli bir zaman dilimine bağlamadan kendi seçecekleri bir saatte ders alabilmektedirler. Çoğu İngilizce kursu artık ders niteliği olarak değil de eğitmenlerle birebir diyalog kurmamızı sağlayan ve bu yöntemle İngilizce öğretmeyi hedefleyen sitelere sahiptir. Bunlardan biri konusarakogren.com.tr sitesidir. Sitede anadili İngilizce olan eğitmenler tarafından birebir diyalog kurarak kişilere İngilizce eğitimi sağlama imkanı sunmaktadır. Bununla beraber hem kelime bilginiz zamanla diyaloglar içerisinde konuşarak gelişecek hem de cümle yapılarını direkt kullanmanızdan kaynaklanarak rahatlıkla öğrenebileceksiniz. Aynı zamanda akıcı konuşabilecek ve telaffuz hatalarınızdan kaynaklanan bir özgüven eksikliği hissetmeyeceksiniz. Toplum içerisinde yapılan telaffuz hataları kişinin öğrenme sürecinde negatif rol oynarken birebir iletişim içerisindeyken düzeltilen hatalar kişi üzerinde herhangi bir olumsuzluk arz etmemektedir.

İngilizce öğrenmek artık hayatın önemli ihtiyaçlarından biri haline gelmiş bulunmakta. Bununla beraber hayatın her alanında öğrenme sürecinden uzak durmamak gerekmektedir. İngilizce öğrenmek yeni başlayan kişiler için her ne kadar zor olarak görülse de ilerleyen süreçlerde hayatın içerisinde kullanılmaya başlanıldığı noktada kişilere zevk verecektir. Dil öğrenildiği noktada İnternet ortamından farklı ülkelerden arkadaşlıklar kurabilecek , farklı ülkede yayınlanan bir romanı rahatlıkla okuyabileceksiniz ve bu durumun kişi üzerinde oluşturduğu haz ve özgüven kişi için oldukça rahatlatıcı olacaktır.

O kadar yazıyoruz, insan bir yorum bırakır.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.