Blogculuk

İçerik Üretmek İçin Yapmanız Gereken 5 Şey

Blog sahipleri için en sıkıntılı şey kuşkusuz içerik üretmek, daha fazla içerik üretmek. Çünkü bir noktadan sonra bu durum sıkıntılı hale gelebiliyor. Çünkü bir an konular tükenmiş ve yazacak şey kalmamış gibi geliyor. İşte ben de bu yazımda daha çok içerik üretmek için yapmanız gereken 5 şey hakkında size bilgi vermek istedim. Aslında hepinizin bildiği ama çoğunuzun uygulamadığı bu basit yöntemler sayesinde içerik sayınızı arttırabilir, yayınlarınızı düzene sokabilirsiniz. Hemen daha fazla uzatmadan yapmanız gerekenlere gelelim.

Yazılacaklar Listesi Hazırlayın

Evet ileriki dönemlerde yazmayı planladığınız konular hakkında ouşturacağınız bir liste sizi hem motive edecektir, hem de aklınıza gelen fikirleri kaydettiğiniz için ileride konu sıkıntısı çekmezsiniz. Bu konuda kullanabileceğiniz araçların başında ise kuşkusuz Evernote geliyor. Bu konuda işinize yarayacak araçları bulmak için aşağıdaki konularda arama yapmalısınız. Belki de siz bu yazıyı okurken bazılarını ben yazmışımdır, ne dersiniz ?

  • Blog Sahiplerinin Kullanması Gereken Araçlar
  • Hayatınızı Kolaylaştıracak Araçlar
  • Not Almak İçin Kullanabileceğiniz 5 Yöntem

Yerli ve Yabancı Blogları Okuyun

Yerli ve yabancı blogları okumak size farklı fikirler kazandıracaktır. Bu konuda genelde insanımız yerli blogları takip etmekle sınırlı kalıyor. Hatta genelde takip etmekten çok (ç)alıntı yaparak kulanmayı tercih ediyorlar. Ancak alanınızda ün yapmış yabancı blogları takip ederek dünyada trend olan konuları keşfedebilir, bu konular hakkında yazarak daha fazla ziyaretçiye erişebilirsiniz. Aynı zamanda daha önce duymadığınız ve bilmediğiniz şeyler okuyacağınızdan çok fazla yazı fikri oluşturabilirsiniz. Kendiniz için aşağıdaki listeleri oluşturmak çok işinize yarayacak ve size zaman kazandıracaktır.

  • Takip Etmeniz Gereken En İyi Blog Siteleri
  • Mutlaka Takip Etmeniz Gereken Yabancı Bloglar

Forumlarda Gezinti Yapın

Blogunuzun konusuna uygun konularda paylaşımlarda bulunulan forumlar sizin için gerçekten bulunmaz nimet. Bu forumlarda üyelerin yazdıkları, sordukları ve konuşulan konular sizin müstakbel yazılarınızdır. Bu konuyu hiç de göz ardı etmeyin derim. Ayrıca sadece yazı fikirleri edinmekle kalmayıp, yazılarınızı daha fazla kişiye ulaştırmak için bir olanak da sağlamış olacaksınız.

Sosyal Medya, Sosyal Medya ve Sosyal Medya

Sosyal Medya, blog yazarları için kesinlikle altın madeni gibidir. Özellikle Twitter üzerinden #hashtag‘leri takip edip konuşulan ve güncemde olan konuları tespit etmelisiniz. Bu sayede çok fazla kişinin merak ettiği ve hakkında konuştuğu bir konu hakkında yazı oluşturabilir bu sayede çok fazla ziyaretçiye ulaşabilirsiniz.

Sözlükleri Es Geçmeyin

Özellikle ülkemizde çok aktif olarak kullanılan sözlükleri es geçmek olmaz değil mi ? Sonuçta sözlük yazarlarının yazdığı yazılar ve sorduğu sorular çok değerlidir. Çünkü onlar aynı zamanda sizlerin muhtemel ziyaretçileriniz. Bu nedenle alanınızla ilgili sözlüklerde yazılan yazıların takip etmeniz sizlere güzel fikirler kazandıracaktır.

O kadar yazıyoruz, insan bir yorum bırakır.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.