Hırsızın salak olanını da gördükya!


Hafiften gülüyorum ama bir şekilde o salak hırsızı bulursam çamaşır suyu içirecem gerizekalıya 😀 Akıllı hırsızlara lafım yok. Hakkıyla çalıyor adam, izliyor gözlemliyor falan…

Sabah işe gittim çalıştım zırp pırt derken çıkışta az bi oturup mocha içelim dedik. Tertemiz içtikten sonra arkadaşla aşağı indik. Bisiklete doğru yürüdüm. Arkadaş “vaay bisiklet iyiymiş” falan filan derken bisikletin kilometre göstergesinin olmadığını farkettim. Hemen yere baktım acaba düşmüşmüdür diye ama yoktu. Salak bir hırsız çalmış.

Salaktı çünkü kilometre göstergesini çalmış ama sayacını çalmamış. Bilememiş salak. Hayatında kaç kere kilometre sayacı görmüş ki? Ya da görse kilometre sayacı olduğunu bilebilecekmiydi? kafamda deli sorular var ama yapacak birşey yok. Bilirsiniz ki alışveriş merkezlerinde dışarıya bırakılan hertürlü şey sizin sorumluluğunuzda. Market hiç sorumluluk almıyor. Kamera var fakat polise şikayette bulunduğunda olayın ne zaman çözüleceği tam bir sır.

Muhtemelen o gösterge cihazını satamayacak veya bir bisiklette kullanamayacak. Çünkü gösterge sayaç ile çalışmalı. Böyle de bir gerizakalı hırsız vakası oldu bugün. Olan benim oynak sinir sistemime ve 80 lirama oldu.

Bisiklet, gerçek bir bisikletçi için bi nevi namustur. ben işe gidip gelmek için kullanıyorum. Aktif pedalcı değilim. Bisikletimden malzeme çalındığını farkedince içimden birşeylerin koptuğunu hissettim. Çalındığına mı üzülüyordum yoksa verdiğim paraya mı? Belki de ikisine de…

Bisikletlerimizi ve parçalarını korumak için illa ki at gibi önleyici malzemeler almak zorunda değiliz. Hem çok para hem de ağırlıkları yüzünden bisiklet hantallaşıyor. Gördüğümüz hırsızları eğer dövebiliyorsak dövelim. Dövemiyorsak gittiği yere kadar takip edip, yerini yurdunu belli edelim. Alabilirseniz fotoğrafını Facebook gibi sosyal medya sitelerinde yayalım. Galiba şuan sinirliyim ama Cappy Pulpy mandalina çok iyi geldi.

Belki daha sonraki yazılarda “nasıl daha korungaçlı bisikletimiz olur?” adlı bir yazı yazarım. Şimdi gidin ve beni yanlızlığımla başbaşa bırakın.

Bu konuya bir tepki ver!

Beğendim Beğendim
0
Beğendim
Beğenmedim Beğenmedim
0
Beğenmedim
Bravo Bravo
0
Bravo
Kızdım Kızdım
0
Kızdım
Komik Komik
0
Komik
Üzüldüm Üzüldüm
0
Üzüldüm
Yok artık Yok artık
0
Yok artık

Yorumlar 16

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  1. hırsızlık konusunda araştırmaları okudum bir ara ilgimi çekmişti polis olduğum için arılan kanı hırsızlık çoğu zaman parasızlıktan çaresizlikten yapılmıyor, yapanların psikolojik olarak bağımlılığından dolayı hırsızlık yaptığı kanıtlanmş. gerçekten de öyle bağımlılık var baz insanlarda yapmadan duramıyor, illa birşey çalacak.

  2. Geçmiş olsun hocam , boşverin takmayın bisiklet candır göstergesizde binilir verin kendinizi rüzgarın serinliğine unutun her şeyi 🙂

  3. Allah bizi kötülüklerden korur inşallah böle kötülere fırsat vermesin Rabbim bu ara çok arttı bu hırsızlar

Bu yazıları da okuyun

Daha fazla Kişisel

Bunlara da bakın, ilerde sorarım!

Paylaştığınız için teşekküler.