Bunlar hep fazla Squat yapmaktan sanırım. Popo büyüyünce bi güven geldi sanırım 🙂 Neyse konuya dönelim. Zira konu benim popom değil.

Anlık karar verip, sefil bir şekilde yolculuk yaptığım günler çokta eskide kalmadı sayın okur. Birkaç yıl önce Adrasan’a gitmiştim. Evet bisikletle. 3-4 ay önce de Isparta/Senirkent’e gitmiştim ki bu artık benim için son uzun yolculuk olur diye düşünüyordum. Yollar çekilmiyordu çünkü. Tek başına dağda bayırda yılan soksa kimsenin haberi olmayacaktı. Kurtlara kuşlara yem olacaktım. Neyse ki sağlam bir şekilde geri dönebiliyordum.

Önümüzdeki 5-6 ay içerisinde yine ölmeden dönmeyi planladığım aşırı aşırısı uzun bir yola çıkmayı düşünüyorum. Bilmiyorum bunu yapabilir miyim ama denemekten zarar gelmez sanırım.

Antalya-Isparta-Konya-Nevşehir şeklinde yola çıkmayı düşünüyorum. Günler sürecek ama ben yine de bu etabı bitirmek istiyorum. Muhtemelen otostopta çekeceğim ama du bi bakalım. Belki otostopsuz gidebilirim. Isparta/Senirkent’e kadar otostopsuz gidebilirim fakat sonraı için ciddi planlamalar yapmam lazım. Konya ve diğer iller için Airbnb üzerinden günlük oda kiralayabilirim.

Benim için büyük bir adım olacak

Aşırı aşırısı heyecan ve ölmeme dürtüsü beni ayakta tutabilir. Gündüzleri yol alıp geceleri kapılı bir yerde konaklamam gerekiyor.  Çünkü neyin ne olduğunu bilemiyorsun. Petrolde yatsan araba ezer, çadır yapsan ayı gelir 🙂 En iyisi kapılı pencereli bir evde uyuyabilmek. Gün ağırmadan çıkıp hava kararıncaya kadar yerleşkelere ulaşmam lazım. Gece yolculuk etmek çok sıkıntılı bir iş.

Yanıma çok fazla eşya almayacağım için ağırlığım fazla olmayacak. Bisiklet ekipmanlarımın yanı sıra pıçak ve alabilirsem işaret fişeği almalıyım. Ne olur ne olmaz. Belki mantar tabancası da alırım. Kaldığım yerlerde kamyonetçileri kafalayabilirsem araçla yoluma devam edebilirim. Bu benim için müthiş kolaylık olacaktır.

‘Yaşım kaç olmuş uğraştığım şeye bak’ diyorum bazen ama şu hayatta yaptığımız ne var ki? İşe gidip eve geliyoruz. Haftalık izin zaten hiçbir şey için yeterli değil. Zaman ve imkan varken bu minik hayallerimin peşinden koşmayı isterim. Şunun şurasında kaç kere daha 365 gün 6 saat göreceğiz ki? Bu yüzden hayalleri ertelemeyelim.

Tura çıkıp çıkamayacağımı önümüzdeki aylarda tekrar yazarım sayın okur.  Haritada işaretlediğim bölgelere yakın eviniz barkınız varsa eğer benimle iletişime geçin olur mu?

Eğer benimle birlikte bu zorlu yolculukta bisiklet sürmek isterseniz yine iletişime geçin. Tek başıma çıkmaktan biraz korksam da bir kaç kişinin olması daha iyi olacaktır.