Kişisel

Hayatım nasıl gidiyor Vol: Falan Filan

Eveeet, bir süredir kendimi hazır hissetmediğim ve çokta konu birikmediği için ertelenen yazıya hoş geldiniz sayın okur. Kısa bir yazı olacak.

Sol göğsüme dövme yaptırdım. Evet evet bunu yaptırdım. Aylardır aklımda olan dövmeyi en sonunda yaptırdım. Acıdı mı? Hayır! Ne zaman acıdı? Rötuş yapılınca!

Göğüs kısmı dövmede en çok acıtan kısımlardan biri olmasına rağmen ilk yapılan dövme işleminde neredeyse hiç acı hissetmedim. Ne zaman detay çalışılmaya başlandı, işte o zaman acıdığını hissettim. Dövme 7 saate yakın sürdü. Yatarak yorulmayı dövmeci koltuğunda öğrendim 🙂 Ha işte rötuş yapılırken hazır dövülmüş yerin üzerinden geçildiği için acıtıyor. Jiletle kesiliyormuşum gibi bir durum ortaya çıktı. Dayandım ama ne yapacaktım?

Nasıl? Çok güzel değil mi sayın okur? Bir kaç hafta sonra kabuk dökülmelerim bittiğinde dövmenin çizgileri net belli olacak. 4 gün önce yaptırmıştım. Üç renk kullanıldı. Lacivert, siyah ve petrol yeşili. Renkler ve dizayn cuk oturdu diyebilirim.

Orjinal çizimini de bakın. Deriye tabiiki de tüm detayları işleyemiyorlar fakat ben dövmemden çok memnun kaldım.

Kuzgun dövmesinin anlamını buradan yazmayayım. İnternetten okuyun ve bir sonuca varın sayın okur. Bu dövmenin maliyeti 650 TL.

Dövme bittikten sonra anti bakteriyel sabun köpüğü ile bölgeyi temizledim. Vazelin sürüp duşa girdim. Duştan sonra vazelini temizledim, anti bakteriyel sabun köpüğünü bölgeye sürüp temizledim. Sonrasında antibiyotikli krem sürdüm. Dövme bakım aşamaları öğrendiğim kadarıyla böyle. Her gün iki defa bu işlemi yapıyorum. Yara kabuklarının sert olmaması gerekiyor. Yumuşak şekilde dökülmeli. Detay konular için dövmecinize başvurun.

Yeni dövme yaptırdıysanız kesinlikle çeşme suyunu dövme temizliğinde kullanmayın. Yukarıda yazdığım şekilde uygulama yapın.

Dövmem nasıl olmuş? Yorumlarınızı yazarsanız sevinirim sanırım.

8 yorum yapılmış

O kadar yazıyoruz, insan bir yorum bırakır.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.