The Magicians dizisini bir süredir dizi sitelerinde görmeme ve isminde magicians geçmesine rağmen neden izlemediğimi, dizinin ilk bölümü bittiğinde kendime sormuştum. The Magicians‘ı izlerken sanırım bu dizi beni pek açmayacak diyordum ama öyle olmadı. The Magicians dizisi tam benlikmiş. Bölümü bitirdikten sonra anlamıştım bunu.

The Magicians dizi konusu

Kendi halinde takılan Quentin, can sıkıntısından dolayı Fillory isimli büyülü bir dünyada geçen kitapları okumaya başlar fakat büyünün olmadığını düşünür. Kendisi sihirbazdır aynı zamanda. Gerçek bir büyücü olduğunun farkında değildir. Sadece biraz itelemek, baskı yapmak gerekiyormuş.

Quentin, bir akşamüstü yolda yürürken elindeki kitabın bir yaprağı rüzgara kapılır. (Sıradan kağıdı takip et büyüsü) Quentin kağıdı takip eder ve bir şekilde başka bir zamana geçiş yapar. Geçiş yaptığı yer büyücülük üniversitesi adı altında büyücü yetiştirmektedir. Yetiştirdikleri büyücüleri bir görev için kullanacaklardır. Bir nebze Harry Potter’ı andırsa da The Magicians dizisi yine de kendini izlettirecektir.

Bunu da oku >  Penny Dreadful izliyorum ama sor bir niye?