11

Şu sıralar hayvanlar gibi bisiklet sörç ediyorum sayın okur. Ucuz yollu donanım olarak kaliteli dağ bisikleti düşürmeye çalışıyorum. Bendeki Bianchi‘nin Byte modeli (yan sanayi modeli) var fakat hiç hız yapılmıyor. Zincirler takur tukur ediyor. Ayakları çok yoruyor ve öküz ölüsü gibi bir bisiklet. Şöyle rahat sürüş keyfi yaşatacak 29 inç bisiklet bulma derdine düştüm. Aklıma kazınan 2 marka var şuan için.

Salcano bisiklet modelleri gözme hoşgeldi. Baktım ve bir tanesini gözüme kestirdim. Salcano NG 650 modeli var. Hem ucuz hem de standart bir MTB bisiklet.  (Mountain Bike)  Salcano NG 650 modelinin çok tutulmasının sebebi iyi parçaların kullanılmış olması ve fiyatıdır fakat başlangıç için iyi bir bisiklettir. Dağ bayır gezmelerine pek dayanamaz gibi duruyor. Sürekli bakım yapmanız gerekebilir. Sonuç olarak alınabilir bir bisiklettir. Salcano NG 650‘yi buradan görebilirsiniz.  Salcano NG 650 özellikleri ise tamda burada.

Bunu da oku >  Bisiklet gruplarının insanda yarattığı pozitif etki

Carraro modellerine baktım. 1000 TL altı alınabilecek iyi dağ bisikletleri arasında Carraro Big 729 var. Carraro Big 729‘u buradan görebilirsiniz. Carraro Big 729 özellikleri için tıklayınız.

Uzun yolculuklar için Salcano NG 650 ve Carraro Big 729 bisikletler ağır olsa da şehir içi gezintiler ve kısa mesafeli doğa sporları için ideal bisikletlerdir. Şimdi halay zamanı. Pardon şimdi karar zamanı. Benim gönlüm Carraro‘dan yana olsa da Salcano çokta kötü bir bisiklet değil sayın okur. Zengin olmayışımdan dolayı elimde bulunan bazı eşyaları ve şuanki bisikletimi satmam gerekiyor. Ne kadar çok para bulabilirsem o kadar iyi olur benim için. Bisikleti alırsam yazarım tekrar. Hadi şimdilik çaçav.

11