Bisiklet

Hangi bisikleti alacağıma karar veremedim

Şu sıralar hayvanlar gibi bisiklet sörç ediyorum sayın okur. Ucuz yollu donanım olarak kaliteli dağ bisikleti düşürmeye çalışıyorum. Bendeki Bianchi‘nin Byte modeli (yan sanayi modeli) var fakat hiç hız yapılmıyor. Zincirler takur tukur ediyor. Ayakları çok yoruyor ve öküz ölüsü gibi bir bisiklet. Şöyle rahat sürüş keyfi yaşatacak 29 inç bisiklet bulma derdine düştüm. Aklıma kazınan 2 marka var şuan için.

Salcano bisiklet modelleri gözme hoşgeldi. Baktım ve bir tanesini gözüme kestirdim. Salcano NG 650 modeli var. Hem ucuz hem de standart bir MTB bisiklet.  (Mountain Bike)  Salcano NG 650 modelinin çok tutulmasının sebebi iyi parçaların kullanılmış olması ve fiyatıdır fakat başlangıç için iyi bir bisiklettir. Dağ bayır gezmelerine pek dayanamaz gibi duruyor. Sürekli bakım yapmanız gerekebilir. Sonuç olarak alınabilir bir bisiklettir. Salcano NG 650‘yi buradan görebilirsiniz.  Salcano NG 650 özellikleri ise tamda burada.

Carraro modellerine baktım. 1000 TL altı alınabilecek iyi dağ bisikletleri arasında Carraro Big 729 var. Carraro Big 729‘u buradan görebilirsiniz. Carraro Big 729 özellikleri için tıklayınız.

Uzun yolculuklar için Salcano NG 650 ve Carraro Big 729 bisikletler ağır olsa da şehir içi gezintiler ve kısa mesafeli doğa sporları için ideal bisikletlerdir. Şimdi halay zamanı. Pardon şimdi karar zamanı. Benim gönlüm Carraro‘dan yana olsa da Salcano çokta kötü bir bisiklet değil sayın okur. Zengin olmayışımdan dolayı elimde bulunan bazı eşyaları ve şuanki bisikletimi satmam gerekiyor. Ne kadar çok para bulabilirsem o kadar iyi olur benim için. Bisikleti alırsam yazarım tekrar. Hadi şimdilik çaçav.

4 yorum yapılmış

  • sevgili yazar CARRARO FORCE 310 DAĞ 21-V VB bence tam aradığın bisiklet 29 değil 27,5 almanı öneririm 29 daha ağır olur daha yavaş hızlanır ama bence yol bisikletlerinede göz atmanı öneririm yada hybrit bisiklete (Şehir bsiikleti) bakabilirsin biraz daha para verip bunu(28″ BIANCHI TOURING 713 ERKEK ŞEHİR 24-V HD) alabilirsin benim alacağım bisiklet TRIBAN 520 YOL BİSİKLETİ – KIRMIZI/SİYAH/BEYAZ B’TWIN buna yada bi alt modeli triban 500e bakabilirsin

  • Bu yazıyı 2015’te yazdığımda bisikletler hakkında çok az bilgim vardı. Geçen sürede bisikletler hakkında epey bir bilgi dağarcığım oluştu. Salcano, carraro, bianchi vb. 1000 TL altı bisikletler hele ki MD (mekanik disk) olanlar hiç dayanmıyor. Sürekli bir bakım ihtiyacı hissediyorsun.

    Şuan bende Fuji Nevada 1.5 Full XT var ve gram hatası yok. 2015 yılında almıştım Fuji’yi. 2 sene içerisinde A’dan Z’ye her şeyini değiştirdim. Ben kadroya yatırım yaptım senin de öyle yapmanı öneririm Tolik.

    Para buldukça bisiklete yatırım yapmayı unutma. Her ay bir parça değiştirsen uzun yıllar seni götürecektir. Tabi kadroyu kırmamaya bak 🙂

    Tekerine taş gelmesin. İyi pedallamalar.

O kadar yazıyoruz, insan bir yorum bırakır.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.