Grida City yılbaşı partisi ve aklımda kalanlar


Merhaba sayın okur. Bu yılbaşına çılgınlar gibi eğlenip girme planımız vardı ve bunu gerçekleştirdik. Ortam iyi, yemekler iyi herşey yolunda anlayacağınız. Hüooop! Biraz geriye gidelim…

Herzaman olduğu gibi sabah kalkıp işe gittim. Rutin işleri yaptım. Müşterilerle ilgilendim, malzeme yerleştirdim derken saat 16:30 olmuştu. Yavaştan çıkıp hazırlık yapma vakti gelmişti. Eve gider gitmez kumaş pantolon, mavi muavin gömleği, siyah kundura ayakkabılarımı ve iş yerinde giydiğim eşyalarımı çantaya sıkıştırdım. Montumu botumu atkımı beremi kuşanıp yola koyuldum. Otel çok uzak değil, yarım saat kadar yürüdüm. Hava soğuk ama o yükle ağzım yüzüm kapalı şekilde yürümek terletiyor insanı sayın okur.

Yılbaşı partisine bir arkadaşımla katıldım. Otelin önüne geldiğimde aradım falan fistan. Salonda çay içiyormuş. Direk resepsiyona uğrayıp giriş işlemlerini yaptırdık. Bu otelde aklımın almadığı tek şey kimliğin bile sorulmamasıydı. Belki de eğlence için gelenlere kimlik sormuyorlardır diye düşünmüştüm. Sadece ad soyad yetiyor 😕 İşin ilginç bir yanı daha var, resepsiyondaki kadın direkt olarak “para aliyim” demez mi? La bir dur, sor bir sen kimsin necisin? Iıh yok anam hiç birşey sormadılar.

Sonrasında odaya doğru koyulduk. Partinin başlamasına bir saat falan var. Klimayı açtık ama o da ne? Koca odaya 2 BTU fan koymuşlar! Totomuz dondu anasını satim. Neyse dedik zaten aşağı inicez. Uzandık bi yarım saat kadar. O arada da tv izleyelim dedik. Evet sayın okur, tv pert açılmıyor. Resepsiyonu arayıp böyle böyle dedim, “tamam” deyip kapattılar. Ben şok ben iptal. Dıt dıt dıt dııııt sesiyle karşı karşıya kaldım. Hadi buna da neyse dedikten sonra hazırlığımızı yapmaya başladık. Giyindik kuşandık saçlara iki şekil vermek istedik. Saç kurutma makinesini açıyorsun, bir daha kapatamıyorsun. Yine resepsiyonu aradık bu sefer “yönlendiriyoruz” gibisinden birşeyler söyledi ve kapattı. Bekliyoz teknik servis gelecek, saç kurutma makinesi haldır haldır çalışıyor ne gelen var ne giden. Öyle bırakıp indik aşağıya. Kokteyl benzeri bir program vardı. Ücretsiz alkol ve meşrubat alabiliyorsun. Biz çok az votkalı olan karışımı gömerken bir şey fark ettik. Hani olurya zengin züppeleri bir elinde bardak bir eli cebinde, hah işte aynen o vaziyette bulduk kendimizi. Sanarsın ava çıktık. O sırada saç kurutma makinesiyle ilgilenebileceğini düşündüğümüz teknik servis dayıyı gördük. tekrar odaya çıktık. Kurutma makinesi ve tv’ye baktı. Saç kurutma makinesinin düğmesi tutukluk yapmış, tv’nin ise uydu kablosu çok alakasız bir girişe sokulmuş. Klimaya birşey yapmadı çünkü oluru oymuş.

Gece yavaştan başlamıştı. Aşağı inip masamıza geçip “zengin ordövr” tabağımızdan tıkınmaya başladık. Ama o da ne? Tabağımdaki peynir kesinlikle bozuktu. Arkadaşıma söyledim, onun da peynirinde tat bozukluğu vardı. Hiiiç ses etmeyip diğer gıdalardan otlanmaya başladık. Geceye renk geliyordu yavaştan eğlenmeye başlamıştık. Yemek konusunda sonrasında bir sıkıntı yaşamadık ve eğlence son gaz devam ediyordu.

Sınırsız yerli içki olmasına rağmen iki yudum şarap ile geceyi sonlandırmıştım. Çünkü alkolü artık bıraktım ve iki aydan beri içmiyorum. Aynı şekilde sigarayı da bıraktım. Alkolü belki arada bir içerim ama sigara kesinlikle hayatımdan çıkmış bulunuyor. Canım hiçte çekmiyor zaten. Sizde içmeyin sayın okur. Ölürseniz yazılarım yetim kalır.

Öyle böyle derken iyi sayılabilecek bir yılbaşı partisine katıldım sayın okur. Gidip gitmemek ikileminde kaldım ama yine de değdi. Uykum geldi sayın okur, zaten yazacak pekte bişey kalmadı. Yılbaşı partisi iki gibi bitecekti fakat benim sabah işe gitmem gerektiğini düşününde 01:15’te salondan ayrıldık. Minnacık yatak ve soğuk odada deliksiz uyumuşum!

Sabah hiçte iyi olmayan, lanet bir haberle uyandım. O haberle alakalı yazı yazsam mı, yazmasam mı diye düşünüyorum. Belki yazarım. Git yat.

Bu konuya bir tepki ver!

Beğendim Beğendim
0
Beğendim
Beğenmedim Beğenmedim
0
Beğenmedim
Bravo Bravo
0
Bravo
Kızdım Kızdım
0
Kızdım
Komik Komik
0
Komik
Üzüldüm Üzüldüm
0
Üzüldüm
Yok artık Yok artık
0
Yok artık

Yorumlar 2

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu yazıları da okuyun

Daha fazla Kişisel

Bunlara da bakın, ilerde sorarım!

Paylaştığınız için teşekküler.