SEO

Google Sıralama Faktörleri

Bir web sitesi içeriği dizine eklediğinde, Google’ın kendi arama derecelendirmelerine göre bazı faktörler göz önüne alınarak analiz edilir. Bu faktörler arasında; sayfanın amacı, içerik kalitesi ve miktarı, içerik oluşturucu hakkında web sitesi bilgileri, web sitesi itibarı ve içerik oluşturucu itibarı, sayfayla kullanıcı etkileşimi, uzmanlık durumu, yetki ve güvenilirlik gibi birçok faktör bulunmaktadır. Yani sıralamalarda üst sıralara çıkmanın kendine has kuralı vardır ve bunu hedefleyenlerin bunu yerine getirmesi gerekir. Bu faktörlerden en önemlileri özgünlük ve anahtar kelime kullanımlarıdır.  Sizin anahtar kelime analizi yapmanızı saplayan web sıra bulucular sayesinde, sizde kaçıncı sıralarda olduğunuzu yakından izleyebilir, gereken kriterleri yerine getirmek için web çalışması stratejilerinizi tekrar gözden geçirebilirsiniz.

Web Sıra Bulucu Kullanım Kolaylığı

Yaşanan teknolojik gelişmelerle birlikte birçok araç ve yeni kavram hayatımıza girdi. Web sıra bulucular da bu araçlardan biridir ve web sitesi sahipleri için avantajlar sunar. Ama pek çok kişi bu programlar kullanmak için teknik bilgi gerekip gerekmediği konusunu tereddütler yaşamaktadır. Bu sıra bulucu programları kullanmak için özel bir kullanıcı bilgisine veya eğitime gerek yoktur. Kullanıcı dostu ve pratik olan araçlara ulaşmak için Google da tarama yaparak birçok alternatiften birini seçmek, web sitesinin URL ve kullanılan anahtar kelimeleri girmek yeterlidir. İstendiğinde rakiplerin anahtar listesi görülebileceği gibi lokasyon seçimi de yapılabilir. Daha profesyonel kullanımlar için Premium üyelik alınarak günlük olarak otomatik anahtar kelime analiz raporu da istenebilir.

Web Siteniz Sıra Bulucu da Kaçıncı Sırada?

Sıra bulucu ölçüm araçları, Google aramalarda sitenizin kaçıncı sırada olduğunu belirleyen algoritmalardır. Bu ölçüm araçları sayesinde web sitesinde yaptığınız çalışmaların faydalı olup olmadığını tespit edebilir, gerekli gördüğünüzde anahtar kelimeleri ve içerik yapısını değiştirebilirsiniz. Bilinirlik ve ulaşılabilirlikte en önemli faktörden biri olan SERP listesinde ilk sıralarda yer almak, artık çok daha kolay ve pratik hale geldi. İyi tasarlanmış web sitesi yanında içeriğinin de doğru şekilde yürütülmesi de ayrıca önemlidir. Bunu da sağlamanın yolu, paylaşılan içeriklerdeki anahtar kelimelerinin web sitenizin sıralaması değiştirip değiştirmediğini sürekli kontrol etmektir.

O kadar yazıyoruz, insan bir yorum bırakır.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.