Sinema & Film

Gone Girl Film İncelemesi

Merhabalar, bu yazımla birlikte artık izlediğim filmlerin incelemelerini paylaşmaya karar verdim. Bu serimde bugün sizlere Gone Girl (Kayıp Kız) filmini anlatmaya çalışacağım. Kayıp Kız, gizem dolu bir film. Film aslında daha çok biz erkeklere hitap eden bir film desem yanlış olmaz sanırım. İlla ki bayanlara da hitap eden tarafları vardır ancak ben pek çözemedim.

Filmin süresi oldukça uzun tutulmuş. Aslında senaryo gayet güzel ama bir sinema filmi için biraz gerçekten fazla. Ama izlerken sıkıldığınız anlarda bile sizde bir merak uyandırıyor ve filmi izliyorsunuz. Filmden her zamanki gibi fazla bahsetmeden kısaca özetleyeceğim.

Gone Girl Konusu

Nick Dunne (Ben Affleck) ve Amy Dunne (Rosamund Pike) birbirlerini severek evlenmiş bir çifttir. Aşk hayatı ve ilişkileri gayet iyidir. Nick ve Amy ikiside yazardır. Amy’nin maddi durumu Nick’e göre çok daha iyidir. Ama buna rağmen birbirlerine aşıktırlar ve mutludurlar. Derken bir gün Nick’in annesi dördüncü derece meme kanseridir. Nick ve Amy Missouri’ye taşınmak zorunda kalmışlardır. Evlilikleri artık eskisi gibi değildir. Taşınmalarına birde Ekonomik durgunluktan dolayı işsiz kalmaları da eklenince aşklarını yitirmişlerdir.

Nick Amy’yi yirmili yaşlarda Andie isimli bir öğrenci ile aldatmaktadır. Hatta Andie ders verdiği bir öğrencidir. Amy ilişkilerini öğrendiğinde hayatı Nick’e dar etmek için bir plan hazırlar. Amy kendisini Nick’in öldürdüğü izlenimi vererek ortalıktan kaybolur. Planı bir saat misali işlemektedir.

Genel Değerlendirme

Filmden anlatacaklarım bu kadar. Film içerisinde barındırdığı gizem ögeleri ile kendisini izletmeyi başarıyor. Açıkçası filmi çok fazla beğendiğimi söyleyemeyeceğim. Ama bu yanlış anlaşılmasın. Kesinlikle çok kaliteli ve özgün senaryoya sahip bir film. Belki bana göre mutlaka izlenmesi gereken filmler arasında yer almayabilir ancak sizler için durum farklı olabilir. Filmi izlemenizi tavsiye ederim. Hatta filmi izleyip bir şeyler yazmak isteyen var ise benimle irtibata geçip yazısını yayınlayabilirim. Farklı görüşleri izleyicilerin ihtiyacı olacaktır.

Son bir tavsiye. Filmi eşiniz veya kız/erkek arkadaşınız ile izlemenizi tavsiye etmiyorum 🙂 Sanırım izledikten sonra ne demek istediğimi anlar ve bana hak verirsiniz. İyi seyirler dilerim…

O kadar yazıyoruz, insan bir yorum bırakır.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.