Kişisel

Gittik korktuk döndük! Bir korku oyunu macerası @Kriptolojiant

Evet efendim. Bu aralar fena sardığımız evden kaçış oyunları maceramıza dün bir yenisini daha ekleyerek memleketteki bütün korku evi oyunlarına gitmeye ant içtik. Şehrimdeki bütüüüüün evden kaçış temalı oyunları bitireceğiz.

Kriptoloji adında, Arapsuyu Mh. Blue Garden otelinin hemen yanında bulunan korku oyunu aynı Hortlock gibi olacağını düşündük fakat hiçte öyle olmadı. Oyunda tam da istediğim türden etkileşime geçen hasta bakıcı ve deli adam rollerinin hakkını sonuna kadar verdiler. Kazıdılar resmen. Ürk ürk bir hal olduk. Zifiri karanlıkta dokunmalar, beş kişi girdiğimiz odada ışıkların açılmasıyla 4 kişi kalmamız falan bunlar tam istediğim şeyler işte.

En çok ürktüğüm yer ilk başlanılan yerdeki tünelin kapısından gözünün içine bakan testeredeki o sevimli bisikletlinin maskesiydi. Birinin maskeyi takıp takmadığını bilmiyorum. Sormayı da unuttum. Kapı boşluğuna sıkıştırmışlardır belki. Ööööyle masumca bakıyodu ama işte çığlık atmak diye yok bizde. Gülesim de geliyodu. Ne yapacağımı şaşırdım zaten.

Hasta bakıcı ilk geldiği dakikalarda fena tırsıtmıştı fakat sonralardan sıradanlaşmaya başladı. Parmağını bile göremediğin bir odada ışıldayan surat benzeri maskesiyle burnumuzun dibinden bize bakması epey heyecanlıydı. Aramızdan bir kişiyi odadan çıkarmıştı. Hoşurtulardan falan anlayabiliyorduk. O anı yaşamalısınız. İlk odada beni götürmeye çalıştı fakat ben direnince bıraktı. Pat küt iki girişti ayrıca. Yazdım bunu biyere 😀

Aynı odada şifreleri bulmaya çalışırken yine geldi bu hasta bakıcı, karanlık oldu yine ortalık. Onunla beraber bir kişi daha girmişti fakat biz bunu sonradan farkettik. Yatağın altına bir baktık abbooooo!! Akıl hastası adam yatağın altında oturuyor. Evet evet bağdaş kurmuş oturuyor. Resmen şarampole yuvarlanan arkadaşlar oldu. Biri omuzunu rafa çarptı falan. Ama o “gülüş” hala kulaklarımda gibi. Korku filmlerinde “keh key keh” gibisinden bir gülüş olurya, aynı öyle. Komik gülüyor ama ürkütüyor anasını satim.

İşte böyle. Pek detaya girmedim çünkü her tarafı spoiler olduğu için oynayacak olanlara yamuk yapmayayım dedim. Zaten galiba bu oyunların şifrelerini internette yayanlara hukuki süreci başlatma gibi bir hakları olabilir. Hortlock’ta böyle bir yazı vardı sanırım.

Hikayeye göre Kriptoloji korku oyunu, bir akıl hastanesinin bodrumunda gerçekleşiyor. Bu bodrumu hiç kimse bilmiyor. Burada delilere deneyler falan yapılıyor.

Eveeeet son sözlere geleyim. Ocak’ta Kriptoloji’nin 2. oyunu hazırlanacak. Bu sefer üst katta dijital, mekanik, elektronik bilgilerimizi konuşturacakmışız. Öyle dediler çünkü. Akıl hastanesinin legal bölümüne geçiş yapacağız. Belki Ocak ayını beklemeyip Plan 777 adlı diğer akıl hastanesi oyununa gideriz. Belli olmaz Escape korku oyununa da katılabiliriz.

Kriptoloji’yi Facebook ve Twitter‘dan takip edebilirsiniz. Instagram hesabı da varmış, şimdi arayınca buldum.

 

O kadar yazıyoruz, insan bir yorum bırakır.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.