Yaşam

Gençlerin Yeni Trendi: Evden Kaçış Oyunu

Son zamanların yeni trendi haline gelen ve gençler arasında hızla büyüyen evden kaçış oyunları çılgınlığı, her ilde faaliyet göstererek en fazla rağbet gören etkinlikler arasında yerini aldı. İsminden de anlaşıldığı gibi evden kaçmaya dayanan oyunda, evden çıkmayı sağlayan anahtarın bulunması esas alınır. Bu anahtara ulaşmak için ev içerisinde bulunan ipuçlarından ve kilitli odalardan yararlanılır. Oyun gruplar halinde oynanmaktadır. En az 2 kişilik, en fazla 5 kişilik grupların oynayabildiği oyun, bu özelliği ile gençler arasında hızla yayılmaya başladı. 1 saat dünyadan bağlantınızın kesildiği evde, 60 dakika dolmadan evden kaçmanız gerekir, evden kaçamamış olsanız da bu süre sonunda oyun biter. Farklı bir konsepte ve eğlence anlayışına sahip bu mekanlarda, fotoğraf ve video çekimi ise kesinlikle yasaktır.

Gençlerin yoğun ilgi göstermesinde bir diğer etken de özel olarak dizayn edilen bu evlerin, korku evi konseptinde de olmasıdır. Evden kaçış oyununda özel olarak tasarlanan mekanlar ve farklı ipuçları yer alır. Korku evleri de evden kaçış oyununa uyarlanmaktadır. 60 dakika içerisinde evden kaçmaya çalışan gruplar, aynı zamanda evdeki katil ile uğraşmak zorundadır. Katil sıklıkla grupların karşılarına çıkarak ipuçlarını bulmalarını engeller. Korku ve maceranın bir arada yaşandığı bu evlerde, fiziksel güce ihtiyacınız bulunmamaktadır. Evden kaçmanızı sağlayan anahtarı bulmak için zekanızı kullanmanız yeterlidir.

Yeni olmasın rağmen hızla yayılan ve bir çok ilde boy gösteren korku evlerinde bu özel anlarını yaşayabilmeniz için internet üzerinden rezervasyon yapmanız gerekir. İstanbul Anadolu yakasında yaşıyorsanız, Kadıköy korku evi ile hayatınızın unutulmaz anlarından birini yaşayabilirsiniz. Her korku evinde farklı ipuçlarının ve dizaynın bulunması bu etkinliği vazgeçilmezlerinizin arasına taşıyacaktır.

O kadar yazıyoruz, insan bir yorum bırakır.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.