Diziler

Game of Thrones 1. sezon özeti

Merhaba Game of Thrones severler. Bu yazımda Game of Thrones dizisi 1. sezonunun tüm bölümlerini kısaca özetleyeceğim. Diziye hiç başlamamış ama başlayacak olanlar için ciddi Spoiler içermektedir.

Game of Thrones 1. sezon

1. Bölüm – Winter is Coming: Büyük gizemlerin yaşandığı duvarda, Kral Robert Baratheon, eski dostu olan Ned Stark‘a bir teklif için Winterfell’e gelir.

2. Bölüm – The Kingsroad: Bir kaza yaşanmıştır ve bu kazanın gizemi henüz çözülmemiştir. Ned Stark ise güneye doğru yola çıkar. Demir tahtın tek varisi olacak olan Targaryen‘lar haklarını aramaya başlamışlardır.

3. Bölüm – Lord Snow: Jon Snow’un Kara Kale’de zorlu gece nöbeti başlar. Daenerys Targaryen ise Dothraki’ler tarafından saygı görmeye başlar.

4. Bölüm – Cripples, Bastards, and Broken Things: Tyrion Topraklarına dönerken Winterfell halkı tarafından hoş karşılanmaz. O sıralarda Catelyn ise oğlu için adalet aramaktadır.

5. Bölüm – The Wolf and the Lion: Kuzeyde ve doğudaki gelişmeler Kral Toprakları‘nda ses getirmiştir. Yedi Krallık’ın güney ve kuzey haneleri haneleri arasında gerginlikler baş gösterir.

6. Bölüm – A Golden Crown: Brandon Stark kısa bir gezintiye çıkar. Av gezisi sırasında Ned Stark aradığı sorunun cevabını bulacaktır. Khaleesi için doğuda şölen vardır.

7. Bölüm – You Win or You Die: Ağır yaralanmış olan Kral, tahta kimin oturacağı tartışmalarına yol açmıştır. Riverlands’de yaşananlar Lannister‘ları harekete geçirir.

8. Bölüm – The Pointy End: Gerginlik Lannister ile Stark hanesi arasındaki baş göstermeye başlamıştır. Winterfell savaşa hazırlanır. Kuzeyde, gece nöbetçilerini tehlikeli günler bekler.

9. Bölüm – Baelor: Daenerys Targaryen, eşini kurtarabilmek için tehlikeli yollara başvurur, Dothraki‘lerin onaylamadığı şekilde. Tahta oturan Joffrey, Ned Stark’ı sorgular.

10. Bölüm – Fire and Blood: Joffrey, Ned’i idam ettirmiştir. Bu yüzden kuzey haneleri savaşa hazırlanmaktadır. Daenerys ise, denizin ötesinde büyük bir bedel ödemiştir.

Game of Thrones 1. sezon 10 bölümden oluşmaktadır.

O kadar yazıyoruz, insan bir yorum bırakır.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.