Diziler

Favori Televizyon Programım ‘Ağır Yaşamlar Maratonu’

270 kilo üstündeki insanların zayıflama maceralarını konu alan bu realite dizisi son zamanlarda benim favori televizyon programım oldu.
TLC adlı kanalda yayınlanan programda, mide küçültme ameliyatı olan insanların hayatlarını izliyoruz. Çoğu hasta ihtiyaçlarını yardım almadan karşılayamıyor ve sürekli birilerine bağımlı hayatlar yaşıyor. Bu hastaların ameliyat öncesi ve sonrası süreçlerini de yakından takip edebildiğimiz programda tatlı mı tatlı bir de doktor var. Diyetine uymayan hastalarını hiç üslubunu bozmadan azarlayan Doktor Nowzaradan,  verdiği listeye uymayan hastalarına karşı çileden çıkmamaya çalışarak beni çok güldürüyor. Doktora gülerken bir yandan da hastaların çektiği zorluklara üzülüyorum. Fakat her hikayenin sonunda yaşadıkları gelişmelere ve hayatlarındaki düzelmelere şahit oldukça bu zorluklara neden katlandıkları anlaşılıyor.

Programın ameliyat sonrasında hastaların ne durumda olduklarını izleyiciye aktardığı bir de ‘Ağır Yaşamlar Şimdi Ne Yapıyorlar’ bölümü var. İki programı da TLC’den takip edebilirsiniz. Şahsen ben televizyon yayın saatlerine denk gelip izleyemediğim için programı internetten takip ediyorum ve izlerken hastalarla empati yapıp başarılarıyla inanılmaz keyif alıyorum. Televizyonda izleyecek bir şeyler arayanlara Ağır Yaşamlar’ı öneririm mutlaka izleyin.

O kadar yazıyoruz, insan bir yorum bırakır.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.