Kişisel

Fatih Karaca yazarsam anlamazsınız ama…

Hürriyetin haber başlığı gibi oldu farkındayım ama kabul edin bu ismin şu satırları web’e dökerken kim olduğunu bilmiyorsunuz. Bu isim bir buçuk sene öncesinde Sultan Süleyman diyerek piyasaları altüst etmişti. Yavaştan aklınıza bir isim geliyor gibi. Hayır muhteşem yüzyıl dizisi değil.

Bu adam tabiki de Mabel Matiz. Kimlik adı Fatih Karaca ama müzik hayatı için kendisine Mabel Matiz’i seçmiş. Benimle aynı yaşta olan Mabel Matiz (’85) Mersin Erdemli’de dünyaya gelmiş. Kendisi İstanbul Bilgi Üniversitesi’nde diş hekimliği okumaya başladıktan sonra yine aynı üniversitede insan hakları hukuku yüksek lisans programına katılmıştır. Eski diş hekimidir.

Mabel Matiz üniversitede aldığı şan dersleri ve gitarıyla beraber yapabildiklerini MySpace sayfasından yayınlamıştır ve bunu gören Engin Akıncı (Organizatör) Mabel Matiz ile bir projeye imza atmıştır. Bu projenin adı Mabel Matiz olmuştur. Mabel Matiz kendi adıyla çıkartığı Mabel Matiz albümünü 2011 yılında çıkarmıştır. Albümleri, Yaşım çocuk (2013) ve Gök nerede (2015) olarak devam etmiştir.

Dehşet şekilde severek dinlediğim Mabel Matiz’i Twitter adresinden takip edebilirsiniz. Son klibini aşağıdan izleyebilirsiniz. Burnu tıkanıkmış gibi şarkı söyleyen Mabel Matiz’in burnuyla ilgili bir sorunu mu var bilmiyorum ama bu şekilde gayet iyi söylüyor. Burnuna sağlık Matiiiz!

Mabel Matiz – Gel

2 yorum yapılmış

O kadar yazıyoruz, insan bir yorum bırakır.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.