Blogculuk

Etkileyici Hakkımda Sayfası Nasıl Oluşturulur?

Hakkımda sayfanız, blogunuza ekleyeceğiniz en önemli sayfalardan biridir. Siz ve siteniz hakkında bilgi için merkez olarak düşünebilirsiniz. Bu yazımda etkileyici hakkımda sayfası oluşturabilmeniz için bazı ipuçları vermeye çalışacağım.

1.Bir veya iki fotoğraf ekleyin.

Hakkımda sayfanızdaki fotoğraflar blogunuzun ziyaretçilerine çeşitli şekillerde yardımcı olur. Birincisi, onlara blogun arkasında gerçek bir insan olduğunu gösteriyor. Ziyaretçiler nasıl göründüğünü görebilirlerse blogcu ile bağlantı kurmak daha kolay olabilir. İkinci olarak, fotoğraflar sayfadaki metni böler. Hakkımda sayfalar uzayabilir, bu nedenle resimler dahil olmak, birileri okumaya geldiğinde sayfanızın çok göz korkutucu görünmesini önler.

2.Okuyucularınıza kendinizden bahsedin, ancak kitap yazmayın.

Okuyucular sizi Hakkımda sayfanızdan tanımak istiyor, ancak bir saat boyunca orada olmak istemiyorlar. Ayrıca tüm hayat hikayenizi bu sayfadan bilmek istemiyorlar. Hikayelerinizin çoğunu blog yazılarınız için kaydedin, yalnızca blogunuzun Hakkında bölümündeki önemli şeyleri vurgulayın.

İlk ziyaretçilere sizinle ilgili biraz daha bilgi vermek için, en sevdiğiniz yayınların bazılarına bağlantı verin. Bu, onlara yazı stilinizin tadını çıkarmanın yanı sıra, blog yazdığınız konulara aşina olmalarını sağlar.

3.Blogunuzun amaçlarından ve hedeflerinden bahsedin

Blogunuzla neyi başarmayı planlıyorsunuz? Okuyucular bunu bir web sitesine girdikleri anda bilmek isterler, bu yüzden neden ilk etapta orada olduklarını merak etmiyorlar. İlgilerini çekecek ipuçları ya da blogunuz neyle alakalıysa o konularda uzmanlık alanlarınız var mı ?

Birçok blogcu bugünlerde birden fazla nişe sahip olduğundan, blogunuzun ana konularını Hakkımda sayfanızda paylaşmak iyi olur.

4.Harekete geçirici mesaj verin.

Yeni ziyaretçilerin sizin gibi Facebook sayfanıza abone olmasını veya sizi Twitter’da takip etmesini ister misiniz? Onlara sizi takip etmelerini söyleyecek cümleler kurun. Sosyal ağlarda kazanacağınız takipçiler daha sonra sitenize ziyaretçi olarak dönecektir.

Örneğin: “Şimdiye kadar tattığınız “en iyi SEO teknikleri için e-posta bültenime kaydolun” veya “Ailenizle zaman geçirmenin daha tutumlu yollarını mı arıyorsunuz? Güncel kalmak için Facebook’taki sayfamı beğenin! ” tarzı cümleler kurabilirsiniz.

5.İletişim bilgilerinizi ekleyin

Evet, çoğu blogun “Bana Ulaşın” sayfası vardır, ancak Hakkımda sayfanıza bir e-posta adresi eklerseniz bir okuyucunun (veya sizinle çalışmak isteyen marka / PR temsilcisinde) size ulaşmasını kolaylaştırırsanız. Ayrıca, özellikle yukarıda belirtildiği gibi bir harekete geçirici mesaj ekliyorsanız, sosyal medya bağlantılarınızı dahil etmek de zarar vermez.

O kadar yazıyoruz, insan bir yorum bırakır.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.