SEO

En İyi WordPress SEO Eklentileri

wordpress seo eklentileri

SEO, Türkçe karşılığı olarak arama motoru optimizasyonu anlamına gelmektedir. SEO uyumu blog sayfaları için oldukça önemlidir. Binlerce blog sayfası içerisinde size ait olan blog sayfanızın daha tanınır hale gelmesini ve arama motoru sonuçlarında ilk sıralarda yer almanızı sağlamaktadır. SEO uyumu için WordPress seo eklentileri hazır halde bulunmaktadır. Bu eklentiler, daha fazla ziyaretçi çekmenizi ve arama motorlarına uyumluluğu sağlamaktadır.

En İyi Seo Eklentileri Nelerdir?

1- Seo Smarts Link Eklentisi
Bu eklenti daha çok gün içerisinde binlerce kez tıklanan haber siteleri içerisinde kullanılmaktadır. Eklenti, site içerisinde paylaşılan yazıya otomatik olarak link vermektedir. Yani paylaşım içerisinde en çok kullanılan kelimeyi etiket olarak belirtmekte ve arama motorlarında bu kelimeyi arayanın karşısına çıkartmaktadır. Bu eklenti blog sayfasının daha çok ziyaret edilmesini sağlayan en önemli wordpress seo eklentileri arasında yer almaktadır.

2- WordPress Benzer Yazılar Eklentisi
Wordpress’de bulunan bir diğer eklenti ise Benzer Yazılar Eklentisi. Bu eklenti siteye giren kullanıcılar için kolaylık sağlayan bir eklentidir. Google, site denetiminde önem verdiği konulardan bir tanesi, sayfa içeriklerine ulaşımın kolay olmasıdır. Bu eklenti ise Google arama motorlarında sitemizi üst sıraya taşıyacak adımdır. Ziyaretçilerin yazıların içeriğine uygun benzer konuları, listeler halinde görmesini sağlamaktadır.

3- All In One Seo Eklentisi
En çok kullanılan eklentilerin başında gelen All In One Seo eklentisi optimizasyon konusunda etkilidir. Bu eklenti ile sayfaların, konuların ve birçok özelliğin kontrol edilmesini kolaylaştırmaktadır. 2 milyon kişi tarafından indirilen bu eklenti, wordpress seo eklentileri arasında oldukça tercih edilmektedir.

4- WordPress Smush.it Eklentisi
Site içerisinde kullanılan içerikler, resimler vb. paylaşımlar, sitenizin hızını yavaşlatma ve kalitesini düşürmektedir. Ancak smush.it eklentisi ile resimlerin boyutlarını kendinize göre ayarlayabileceğiniz hizmet sağlamaktadır. Smush.it butonu ile resimlerinize küçültebilir ve yer tasarrufu da edebilirsiniz. Ayrıca bu eklenti seo açısından olumlu eklentiler arasında yer almaktadır.

5- Seo Friendly Images Eklentisi
Bilindiği üzere, siteye ziyaretçi çekebilmenin uygunluğu SEO eklentileri ile gerçekleşmektedir. Arama motorlarında genellikle web sonuçlarından istenilen kaynağa gidilmektedir. Bu eklenti ise görseller aramasında ilk sıralarda yer almayı sağlamaktadır. Eklenti sitedeki her fotoğrafa bir başlık veriyor. Ayrıca fotoğrafı da etiketliyor. Bu sayede ise görsellerde yapılan aramalarda sitenizde bulunan resmi arama sonuçları arasına yerleştiriyor. Bu eklenti ile görsellerden de hit alabileceğinizi sağlıyor.

6- Google XML Sitemaps Eklentisi
Bu eklenti Google’ın sitemizi incelemesinde kolaylık göstereceği ve olumlu derecelendireceği eklentilerden bir tanesidir. Siteyi ziyaret eden kullanıcılarında, bilgilere daha kolay ulaşmasını sağlamaktadır. Bu sayede sitede yayınlanan yazılar daha çabuk index alır.

7- Simple Share Buttons Adder
Wordpress eklentileri içerisinde yer alan Simple Share Buttons, sosyal medya unsurlarının hepsinin sitenizde yer almasını sağlamaktadır. Siteyi ziyaret eden kişi bu adreslerinize kolayca ulaşabilecektir. Facebook, Twitter, Linkedin, Google, Reddit, Email, Tumblr ve birçok adresi bu eklenti aracılığı ile sitenize ekleyebilir, bloğunuzu daha geniş kitlelere ulaştırabilirsiniz.

Yukarıda belirtilen eklentilerin yanı sıra, özgün içeriklere sayfanızda yer verin. Bu içerikler en az 350 kelime ile sınırlı olmasına gayret edin. Çünkü arama motorları derecelendirmelerinde özgün içerik ve içeriğin boyutu göz önüne almaktadır. Ayrıca arama motoruna uygunluk konusunda flaş içerikli paylaşımlar genellikle arama motorları programları tarafından yok sayılmakta ve değerlendirme kapsamına alınmamaktadır.

Bu nedenle siteniz de mümkün olduğunca flaş içerik paylaşımı yapmamaya özen göstermelisiniz. WordPress seo eklentilerini başarılı bir şekilde kullanıp, sitenizi Seo uyumlu hale getirirseniz, gün içerisinde binlerce ziyaretçiye ulaşabilmenizi sağlayacaktır. Bu sayede hem emeğinizin karşılığını alır hem de istenilen ilgiye ulaşabilirsiniz.

O kadar yazıyoruz, insan bir yorum bırakır.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.