Sinema & Film

En İyi Netflix Dizileri

İnternet dizilerinin gün geçtikçe insanların hayatlarında odak noktası haline gelmesi Netflix gibi dijital platformların da abone sayısının artmasına yardımcı oluyor. Netflix tarafından hazırlanmış ve hayata geçirilmiş olan en iyi diziler ise dünyanın odak noktası haline gelmeyi başarıyor. Netflix dizileri ve filmleri kalitesi gittikçe yükselen yapımlardır. Bir çok ülkede yapımları bünyesine alan Netflix’te ABD dizileri, Hint filmleri, Türk filmleri izlemek mümkün.

Netflix Dizileri

Marvel’s Jessica Jones

Marvel çizgi roman evreninin güçlü kadın figürlerinden bir tanesi olarak bilinen Jessica Jones, süper güçleri olan ancak kişisel hayatında bu güçlerden uzak durmak isteyen bir karakterdir. Kendi dedektiflik bürosunu açan ve kendisi gibi süper güçlere sahip olan kişiler ile karşılaşan Jessica Jones, en azılı düşmanlarından biri ile ilk sezonda karşılaşır.

Stranger Things

Bir çocuk Indiana’da evine dönerken karşılaştığı bir şeyden çok korkar ve kendisini odasına kapatır. 1983 yılında geçen bu olaydan sonra bir daha görülemeyen çocuk için arama çalışmaları başlatılır. Arkadaşları da bu arama çalışmalarına dahil olur ve derinleştikçe devletin gizli bir operasyonuna yönelik kan dondurucu sırlar ortaya çıkar.

The OA

7 yıldır kayıp olan bir kadın, kendisini bir köprüden aşağı attığı zaman hastaneye kaldırılır ve ailesi tarafından bulunur. Gizemli bir şekilde ortadan yok olmasının ardından birçok gizemli değişim geçiren bu kadının kör olan gözleri artık görebilmektedir. Adının OA olduğunu söyleyen kadının bedeninde de nedenini bilmediği pek çok yara izi bulunur.

BoJack Horseman

Netflix’in çizgi film serilerinden bir tanesi olarak bilinen ve platformda en çok izlenenlerin başında gelen BoJack Horseman, 90’lar döneminde star olan fakat son dönemlerde yıldızı sönmüş bir atın hikayesini anlatır. Eski şöhretini yitirdiği için bunalıma girmiş olan bu atın yeniden şöhreti yakalayabilmek için yapmayacağı şey yoktur.

Sense8

8 farklı karakterin birbirleri ile telepatik yönden iletişim kurabilmeleri hayatlarının dönüm noktası olan savaş için hazırlanmalarına yardımcı olur. Dünyanın 8 farklı ülkesinden 8 farklı kişinin telepatik gelişimlerini konu edinen Sense8 dizisi, Netflix’in en çok dikkat çeken yapımları arasında başı çekmektedir. Dizide The Matrix ve V For Vendetta efsanesinden tanınan Wachowski Kardeşler kamera arkasında yer almaktadır.

O kadar yazıyoruz, insan bir yorum bırakır.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.