Yaşam

Türkiye’de En Çok Tercih Edilen Doğal Sabunlar ve Faydaları

Doğal sabun konsepti, ülkemizde bir kültür olarak yaşatılan olgudur. Temizlik ve sağlık için kullanılan doğal sabunlar özellikle soğuk proses ile üretildiğince harika sonuçlar verebiliyor. Sizlere Türkiye’de en çok tercih edilen doğal sabunlar ve faydalarını aktarmak istiyoruz.

Kantaron Sabunu

Mucizevi bir ürün olarak lanse edilen kantaron yağı, özellikle cilt sorunlarına ve bazı rahatsızlıklara iyi gelmektedir. Bileşenleri ve barındırdığı pigmentler ile güneşten korumaya yardımcı olan kantaron sabunu birçok konuda da destekçimiz durumundadır.

Sebum dengesi bozulması kuru cilt veya yağlı cilt sorununa sebebiyet verir. Kantaron sabunu ise ciltteki aşırı sebum üretimini engelleyerek dengelemeye yarar ve özellikle yağlı cilde sahip olan bireylerin sorunlarından kurtulmasını sağlar.

Zeytinyağı ile birlikte üretilen doğal kantaron yağı sabunu cilt yumuşatıcısı olarak da kullanılabilir. Böylece diri ve kuru bir cilde sahipseniz, düzenli kullanımda bu şikayetinizi ortadan kaldırabilir veya minimum seviyeye düşürebilirsiniz.

Antiseptik özelliği sayesinde cildinizde bulunan mikropların ortadan kaldırılmasında aktif görev oynar. Özellikle yaralarınızın iyileşme sürecinde mikrop kapmasının önüne geçer. Cildinizde bulunan sivilce, akne veya siyah nokta lekelerinin de azalmasını destekler.

Aloevera Sabunu

Aloevera, ülkemizde sıkça tercih edilen bitkilerden birisidir. Kremler, peelingler ve diğer pek çok temizlik ürününde bulunur ve oldukça etkilidir. Aloevera özü ile yapılmış olan %100 doğal aloevera sabunu size ne katar?

Öncelikle aloevera bitkisinin tamamından ziyade yeşil kabuk bölümünün hemen altında yer alan ve parankima ismi verilen hücreler tarafından üretilen jel kısmı değerlidir. Eğer Aloevera sabunu bu jel maddesi ile üretilmişse, size bitkinin tüm verini sağlayabilir.

Nemlendirici ve koruyucu özelliği ile cildinizi toz, mikrop vb. tehlikelerden korur ve temizleyici özelliği ile hali hazırda bulunan kirleri cildinizden söker atar. Kan dolaşımını arttırmasından dolayı cildi tazeler ve diri durmasını sağlar. Ayrıca yanık ve yara gibi durumlarda iyileşme sürecini hızlandırdığı görülmektedir. Fakat tüm bu anlattıklarımız soğuk proses ve doğal yöntemler ile hazırlanmış aloevera sabunu için geçerlidir.

Kalendula Sabunu

Literatürde aynısefa veya kalendula olarak karşımıza çıkan bu sabun, pek çok konuda size yardımcı olacaktır. Temizlik maksatlı sorunsuz bir şekilde kullanabileceğiniz ürün eğer %100 doğal sabun konseptinde olur ve soğuk proses ile üretilirse deri rahatsızlıkları, küçük enfeksiyonlar konusunda destekleyicidir.

Bitki uzmanlarına göre kalendula losyonu; egzama, yanık, böcek ısırıkları ve ayak mantarı gibi konularda yardımcıdır. Bu ürünü doğal sabun ile birleştirdiğinizde harika bir ürün ortaya çıkarırsınız. Kalendula sabunu için Natura Sabun tarafından üretilen ürünleri inceleyebilirsiniz. Şu ana kadar kullananların tamamının olumlu geri dönüşleri yer almaktadır.

Sizlere ülkemizde kullanılan üç önemli doğal sabun çeşidini aktardık. Bu ürünleri evlerinizden eksik etmemenizi tavsiye ederiz.

O kadar yazıyoruz, insan bir yorum bırakır.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.