Beğen
Beğen Canım ya Komikti Şaşırdım Üzüldüm Kızdım

Sigara çağımızın en büyük ve en önemli hastalıklarını oluşturan bir alışkanlıktır. Alışkanlıklarımızda çoğu kez vazgeçemediğimiz gibi sigara alışkanlığından da vazgeçemeyiz. Bu alışkanlıktan en iyi vazgeçme yolu önce irade sonra da bu iradeye yardımcı olacak diğer seçeneklerdir. Bu seçenekler arasında e sigara likiti en başta gelenler arasındadır. Elektronik sigara likiti sayesinde birçok insan sigara illetinden vazgeçmiştir. Bunun nedeni sigara gibi üretilen ancak sigaranın verdiği zararı asla vermeyen özelliği sayesindedir.

Elektronik sigara likiti tütün ürünlerine olan bağımlığı azaltmak ve nerede ise sıfır dereceye kadar düşüren cihazdır. Yüzde yüz zararsız olup normal bir sigara şeklinde üretilmiştir. Her yerde her mekânda rahatlıkla kullanılabilir. Hiçbir kişiye zarar vermez. Tutuma ve yanma özelliği yoktur. Benzen katran nitrozamin vb. kanserle ilgili hiçbir madde içermez. İnsan vücudu için özel üretilmiş olup buna uygun bir şekli vardır. Pasif içiciliğe neden olmaması için kokusuzdur. Kirlilik yapmaz adeta çevre dostudur. Yangın tehlikesi aslan yoktur çünkü ateşi bulunmamaktadır. Nikotin alınan bu cihaz alınan nikotin ayarlı bir şekilde kullanıcıya işlediği için asla fazla nikotin almamış olur. Bu cihaz buharlaştırıcıdır. Cihaz ağızda olduğunda hava çekilir ve hava sensoru algılanır ve entegreye bilgi verilir. Cihazda ki güç sensor sayesinde devreye “atomizer” yani yüksek frekanslı titreştirici girer. Sonrasında aynı kısımda bulunan wolfram teli ısınarak alkaloit sıvısını buharlaştırır. Hava ile oluşan soğuk buhar bir araya gelir. Bu cihaz ile sıfır zararla sigaradan kurtulunmuş olur.

Bunu da oku >  Topuz Saç Modeli Önerileri

Zaralı mıdır? Sorusuna asla diyerek şöyle devam etmekte fayda vardır. Asla kimyasal ve zahirli madde içermez. Bugüne kadar hiçbir somut madde ile sağlığa zararlı bir kanıta rastlanmamıştır. Dolayısı ile bu cihaz alışkanlıklarımızdan kurtulmanın en etkili ve en kesin yolu olarak görülmektedir.

Sonuç olarak bu yazımızda elektronik sigara likiti ve özelliklerinde bahsettik. Bu likit sayesinde en büyük illet olan sigara artık insanlara zarar veremeyecektir. Birçok insanın alışkanlığı olan sigaraya bağımlılık yaşı gün geçtikçe aşağı inerken bunun önlemini bu tip cihazlar sayesinde almamızda fayda olacaktır. İnsanların sigara ile hasta olmamaları için bu tip cihazlara gün geçtikçe ihtiyaç duyulduğu bir gerçektir. Ayrıntılı bilgi için www.esigara.org adresinden bilgi alabilirsiniz.

Beğen
Beğen Canım ya Komikti Şaşırdım Üzüldüm Kızdım