Yaşam

Elektrikli Bisiklet Montajı Nasıl Yapılır?

Normal bisikleti elektrikli bisiklet yapmak oldukça kolaydır. Ancak bunun için hem elektronikten anlamanız, hem de anahtar tutmadan anlamanız gerekir. Eğer 50 – 60 dakika gibi bir zaman ayırırsanız, kolay bir şekilde yapabilirsiniz.

Peki, burada hangi aşamaları takip etmeniz gerekir? Almış olduğunuz kitlerin içerisinde kurulum yönergeleri vardır. Burada öncelikle bunları incelemeniz şarttır. Ardından YouTube üzerindeki linklere bakarak, neler yapabileceğinizi anlayabilirsiniz. Tüm bunları kontrol ederek tamamlayabilirsiniz.

Ancak işlemlerden anlamıyorsanız bisiklet veya motosiklet servisine vermeniz gerekir. Böylece kısa süre içerisinde çözüm bulabilir, bisikletinizi kullanmaya başlayabilirsiniz.

Eski Bisikletler Elektrikli Bisiklet Olabilir Mi?

Peki, elektrikli bisiklet dönüşüm kiti eski bisikletlere uygulanabilir mi? Günümüzde birçok kişi elektrikli bisiklet almak ister. Bunun nedeni pratik bir kullanım vermesidir. Ancak birçok kişi artık kullanmadığı ya da hazırdaki bisikleti döndürmek isteyebilir.

Burada öncelikle yapmanın mümkün olduğu bilinmelidir. Bir bisikleti yılardır kullanamıyorsanız bile elektrikli yapabilirsiniz. Ancak öncesinde gerekli bakımları yaparak sürülür hale getirmek gerekir. Sadece hangi kitleri seçtiğinize dikkat etmeniz gerekir. Bu bakımdan size dört farklı model sunulmakta olup, bunlar şöyledir;

  1. Model 2021 v1+
  2. Model 2021 v2+
  3. Model 2021 v3+
  4. Model 2021 v4+

Bunların farklı şarj süreleri vardır ve 4, 5 ve 6 saat şeklindedir. Menzilleri 35’den 80 kilometreye kadar seçenekler vardır. Eğer normal bisikletinizden kopmak istemiyorsanız bunlardan sipariş verebilir, monte ederek kullanabilirsiniz.

Elektrikli Bisiklete Dönüştürme Kullanıcılar Tarafından Yapılabilir Mi?

Normal bisikleti elektrikli bisiklet yapmak kullanıcılar tarafından yapılabilir. Eğer anahtarı nasıl kullanacağınızı biliyorsanız ve elektronikten de anlıyorsanız oldukça kolaydır. Sadece kitin içerisindeki yönergeleri takip etmek yeterlidir.

Burada şasenin üst kısmına beyin ve akü takılır, motor yerleştirilir. Gerekliyse jant değiştirilir ve pedala PAS sensörü eklenir. Mevcutsa LCD gösterge panelleri, gaz kolu ve düğmesi, elektrikli fren sensörleri takılır.

Ancak anlamıyorsanız hatalı işlem yapmanız muhtemeldir. Dolayısıyla işi bir profesyonele bırakmak daha güzeldir. Bunun için farklı modellerimiz arasından tercih yaparak, size çözüm yapacak kite karar vermeniz yeterlidir.

Kaynak:  https://elektriklimotor.com.tr/

O kadar yazıyoruz, insan bir yorum bırakır.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.