Yaşam

Dr. Cahit Vural Kimdir?

1981 yılında Ankarada doğmuş olan Op.Dr. Altuğhan Cahit Vural aslen Giresunlu olup ilk okulu İstanbul Levent’te, orta okul ve liseyi Ankara Çankaya’da tamamlamıştır. 1999-2006 yılları arasında eğitim görmüş olduğu Kırıkkale Üniversitesi Tıp Fakültesi Plastik Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi Anabilim dalı asistanlığına başlamıştır. Asistanlık yapmadan önce 2005 yılında Edinburgh Western General Hospital’da James mender ile tanışmıştır. 6 Yıl boyunca yaptığı asistanlık süresi dolduktan sonra gönüllü olarak Van Erciş’e atanarak mecburi görev süresini tamamlamıştır. Türkiyede bulunan tek resmi akredite estetik cerrahı fellowship programı olan İstanbul Plastik Cerrahi Akademisinde fellow olarak çalışmış gittiği akademide Prof. Dr. Atillaoymaki Op. Dr. Osman Oymak, Op. Dr Tunç Tiryaki ve Op. Dr. Esin Aksungur gibi değerli hocalardan Estetik cerrahi bölümü ile ilgili eğitimleri almıştır. 

Bu hastanede yaptığı çalışmaları bitirdikten sonra Medicana Çamlıca Hastanesinin Plastik cerrahi bölümünde klinik sorumlusu olarak görev almıştır.  Medicana Çamlıca hastanesinden ayrılmasının ardından Merebelis Klinik Nişantaşı’nda Prof. Dr. Murat Türegün ile birlikte çalışma imkanına sahip olmuştur. Bunun yanı sıra Nişantaşı’nda kendine ait olan bir klinik kurma imkanı bulmuştur. Dr. Vural Halen Or-ahayim Balat Hastanesinde eş zamanlı olarak ise Nişantaşında bulunan kendi kliniğinde çalışmalarını sürdürmüştür. Evli ve iki çocuk babası olan Dr. Cahit Vural aynı zamanda bir çok dergide ve televizyon programında röportaj vermiştir. 

Dr. Cahit Vural Estetik Ameliyat

Dr. Cahit Vural estetik ameliyat konusunda Türkiyede en önde gelmiş isimlerden biri olma özelliğine sahiptir. İşinde en iyisi olmasının yanı sıra hastalarına olan ilgisi ve ameliyatlar sırasında uyguladığı doğru teknik bilgiler sayesinde hastalar alınan sonuçtan gayet memnun kalabilmektedirler. Tıp dünyasına yeni çözümler kazandıran Cahit Vural, Hook Lifting, Lazer lipoliz gibi birçok alanda tedaviler uygulamakta aynı zamanda doğal bir şekilde yağlardan kurtulmanın sırlarını paylaşmaktadır. Meme büyütme, Burun estetiği, Liposuction, Yüz germe, Dudak dolgusu, H100 Aşısı gibi bir çok alanda kendini kanıtlamış bir doktordur. Bu cerrahi müdahaleler dışında ondan fazla alanda da çalışmaları bulunmaktadır. Yaptığı cerrahi müdahalelerde hasta memnuniyeti en ön planda tutulmaktadır. 

Meme Büyütme

Meme dokusunda oluşan şekil kaybı, kilo alıp verme veya hamilelik sonrası yaşanan problemler ile bağlı olarak geliştiği gözlemlenmektedir. Bunun yanı sıea doğuştan göğüslerde küçüklük olabilir. Zamanla bütün bunlara yaş alma faktörü de dahil olur ise yer çekiminin etkisi ile göğüslerde gözle görülen bir küçülme veya sarkma meydana gelebilir. Bu tip sorunlara çözüm getirmek amacı ile uygulanan işleme meme büyütme operasyonu adı verilir.

Burun Estetiği

Burun estetiği, burunun yeniden şekillendirilmesi için yapılan bir operasyon türüdür. Bu operasyonlarda hastanın isteği doğrultusunda burun büyültülebilir yada küçültülebilir; Burunun üst dudak dokusu ile oln bağlantısının şekli değiştirilebilir; Burun ucu konumu değiştirilebilir yada alınan herhangi bir darbe sonucu ortaya çıkan sorunlar, doğuştan gelen estetik görünüm bozukluğu gibi durumlar düzeltilebilir.

Liposuction

Vücudun dengesi yağ dağılımına şekil vermek veyeniden bir düzenleme yapmak amacı ile uygulanan cerrahi bir operasyondur. Hastalar genellikle bölgesel yağlanmalar sonucunda oluşan şikayetler sonucunda başvurmaktadırlar. Liposuction işlemi bu tip şikayetler için en çok önerilen tedaviler arasında bulunmaktadır.

Yüz Germe

Yüzde yenileme ve gençleşmiş bir görünüm oluşturmak amaç adinilir. Sakma, ağız kenarında oluşan kırışıklık, yağ dokusu hacminde azalma, estetik dışı gerdan oluşması, çene gıdı derisinde sarkma meydana gelmesi ve bölgede oluşan form kaybı sebebi ile özgüven sorunu yaşanması durumunda en sık baş vurulan yöntemler arasında bulunmaktadır. Bu operasyon sadece yüz bölgesinde yapılmaz aynı zamanda çene ve boyun kısmında oluşan yağlanma yok edilebilir. Yüz germe cerrahi müdahalesi sonucunda ciltte daha gergin ve genç bir görünüm elde etmek amaçlanmaktadır. 

Dudak Dolgusu

Hacim kazandırmak amacı ile uygulanan dudak dolgusu, ince yapıya sahip yada yaztan dolayı deforme olmuş dodaklara yapılmaktadır. Şeklinden ve büyüklüğünden memnun olmayan hastaların en çok tercih ettiği cerrahi müdahalelerdir.

H100 Aşısı

Sarkmış, deforme olmuş, nem kaybı yaşamış, kırışmış ve zarar görmüş olan ciltlere nem kapasitesini arttırmaya yönelik yapılan müdahalelerdir. Ciltte ki nem oranı yükseltilerek ilerleyen yaşlanma ve tahrip olma durumlarının ortadan kaldirilabilmesi içini yapılan bir operasyondur. H100 aşısı çeriğinde yüksek oranda bulunan hyalüronik asit sayesinde daha başarılı bir operasyon olma özelliğine sahiptir.

Daha fazlası için; https://www.cahitvural.com

 

O kadar yazıyoruz, insan bir yorum bırakır.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.