Kişisel

Dış güçlerin oyunu mu? Devlet terörü mü? Neye inanacağız?

Eveeeeeett! Ülke gündemine bomba gibi düşen şehit haberleri, insanlara ve şehit ailelerine tarifsiz bi acı yaşatıyor. Suçlusu kimdir? Bunu neden yapıyorlar? Suçlusu PKK olabilir ama bunu yaptıranlar kim? Hükümeti eleştiren bir yazı yazmayacağım fakat sosyal medyalarda bunu yaptıranların hükümet olduğu yönünde haberlere yer veriyorlar. C. Başkanı “400 milletvekilini verseydiniz böyle olmazdı” diyor. Bilemedim doğrusu sayın okur. Kime inanacağımı, kimlerin gerçekten suçlu olduğunu bilemedim. Herkes hükümete yüklenmiş. Ne diyim, belki bir bildikleri vardır. Hatırlarsanız Fransa’daki gazete binası islamcılar tarafından basılmış ve dünya liderleri baş sağlığına gitmişti. Biz şehit veriyoruz. Dünyada bu kadar kısa zamanda bu kadar çok şehit veren bir ülke yok. Neden Türkiye’ye baş sağlığına gelinmiyor? Çoğunluğu Müslüman olan bir devlet sizi neden korkutuyor? Muhammet’in karikatürünü çizen adam, vatanı için ölenlerden daha mı çok haber niteliği taşıyor? Vicdan yapacaksanız bunu tüm ülkelerde yapın.!

Belki de bizim bilmediğimiz başka oyunlar dönüyordur. Nerede okuduğumu hatırlamadığım çarpıcı bir haber vardı. Haberde “PKK, yahudilerin kürtleri yok etme planıdır” gibisinden bir başlıkla yazılmıştı. Bu düşünceye katılıp katılmadığımı bilmiyorum. Mesela yine sosyal medyalarda bir iki video ve fotoğrafla karşılaştım. PKK’lı birisinin fotoğrafını çekmişler. Fotoğrafta kişinin boynunda haç vardı. İzlediğim diğer bir videoda ise yaralı bir PKK’nın boynunda yine haç vardı ve hristiyanların yaptığı, elini sağ sol omuzuna götürdüğü işareti yapıyordu. Tam o sırada, yine sosyal medyada bir başka başlık dikkatimi çekmişti. “Bu, haç ile ay yıldızın savaşıdır”. Aradaki bağlantı biraz yetersiz gibi gelebilir ama Kürtler de müslümandır. Her Kürt PKK’lı olmayacağı gibi her PKK’lı da kürt değildir. Bana göre PKK dış kaynaklardan beslenen bir tür yılan. Bence Müslümanlığa ve Türkiye Cumhuriyeti’ne düpedüz saldırıdır. Belki olaylar benim düşündüğümden daha farklıdır. Belki de bunlar Müslüman topraklarını dağıtmak isteyen şerefsiz kocabaşlar tarafından yapılıyordur. Belki de Osmanlı’nın geri gelip ebelerini s*kmelerinden korktukları için Cumhuriyetimizi yıkmaya çalışıyorlardır. Ne desem boş sayın okur. Ocaklar söndü, analar ağladı, evlatlar toprağa kavuştu…

Bu haberler de yerini eninde sonunda “Kış geliyor, sağlığımızı nasıl korumalıyız?, “Gripten korunmak için neler yapılmalı” gibi dünyanın en salak haber başlıklarına bırakacak. Sönen ocaklar artık haber değeri taşımadığı için 3. sayfalara taşınacak. Onun yerine “Ünlü manken bakın kiminle yakalandı” adlı orospu çocukluğunun dibi olan haberler olacak. Birisi birisini bıçaklıcak falan filan…

Ben, kimine göre duygusuz yaratığın biriyim. Bazen ben de duygusuz biri olduğumu kabul ediyorum. Yaklaşık 5 yıllık blog hayatım boyunca bu kadar derin bir konu hakkında yazı yazmadım. Çünkü ben rahattım. Blogtan para kazanmak için türlü türlü güncel gündem haberlerini ya da popüler olan içerikleri yazdım. Bananecilerdendim. Fakat bu çok acı bir tablo sayın okur. Ülkemin delikanlıları yaprak gibi dökülüyor.  Sanırım bunlar yaşlanmaktan oluyor. Sürekli evde kedi besleme düşüncesine kapılıyorum. Bazı derin düşüncelere kapılıyorum. Ağlıyorum!

Ben Ateist bir insanım. Güvenlik güçlerimizin “şehit olması” hakkında yazılacak çok şey var ama ben “ölen insanlar” için üzülüyorum. Yetim kalan bebeklere, hayat arkadaşını kaybetmiş kadınlara üzülüyorum. Vicdanen rahat değilim. Sanki birşeyler yapmam gerekiyormuşta yapamıyormuşum gibi hissediyorum. Bu sorun “şehitler ölmez vatan bölünmez” sloganıyla, ay yıldızlı şahin arabalarınızla çözülecek bir iş değil. Devletimiz, PKK için kökten bir çözüm bulmalı artık. Çünkü çözüm süreci politikanız işe yaramadı. Çünkü çözüm süreci boyunca PKK sizi kandırdı!  “İyi bakın belki nefes alıyordur”  diyen başka bir cümle daha duymak istemiyorum. Siz vatanı için can verenler; rahat olun ve bilinmezlikteki  yerinizi alın. Biz şahin arabalarımızla, YBR motorlarımızla ülkeyi kurtaracağız! Kefenimizi giyip Dağlıca yerine Bağcılarda, şehir merkezlerinde gösteri yapıp terörü lanetleyeceğiz. Çok pis kınayacağız.

Son olarak; Sosyal medya sitelerinde gördüğünüz her habere inanmayın. Kaynağını iyice araştırın. Milleti galeyana getirip oraya buraya saldıran insanlardan olmayın.

Sağlıcakla…

Şehit ailelerine ve yakınlarına baş sağlığı diliyorum.

O kadar yazıyoruz, insan bir yorum bırakır.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.