Kariyer

Daha Çok Üretken Olmak için Neler Yapılmalıdır?

Üretmek hepimiz için önemli, özellikle iş hayatında verimli olmak, daha çok üretken olmak için bir takım hususlara dikkat etmek gerekir. Yaşam mücadelesi, hayatın bize getirdiği zorluklar bazen üretken olmamızı engelleyebilir veya yavaşlatabilir. Aslında birkaç basit şeye dikkat ederek üretken olmak kolaylaşabilir.

Yapılan araştırmalarda üretken kişiler bir takım hususları dikkate alıyorlar ve gerçekten de çok başarılı sonuçlar ortaya çıkıyor. Siz de aynı şeyler uygulayıp iş hayatınızda daha başarılı noktalara kolay şekilde ulaşabilirsiniz. Şimdi sizlere bu tekniklerden birkaçını vermek istiyorum.

Daha Üretken Olmanın Yolları

-Haberleri takip etmek güzeldir ama bazıları o kadar gereksiz ki, zaman harcayıp kendinizi üzmeye, vakit kaybetmeye bile değmez, gereksiz haberlerden kaçının.

-Size gelen e-mailleri cevaplamak için çok geç kalmayın, ama çok da zaman harcamayın, 1-2 dakikada cevaplayın ve geçin.

-Bilgisayar kullanımında kısa yol tuşlarına kendiniz alıştırın ki zamandan tasarruf edin.

Bir işe başlamak için hazır mıyım? Sorusuna sürekli kendinize sorarak vakit harcamayın, bu olay sürekli devam eder ve iş başlayamazsınız, başladığınız anda yarısını bitirdiniz demektir.

-İşi iyi yapmak güzeldir, fakat siz öncelikle işi bitirin. Kusursuz olsun diye çabalarken o iş olduğundan uzun sürer ve zamanında bitiremezsiniz. İş bittikten sonra boş zamanınızda kusursuz olması için çabalayabilirsiniz.

-Zaman, ne kadar zengin olursanız olun, hiçbir zaman geri getiremeyeceğiniz ve paranızın geçmediği nadir şeylerdendir, onun için dikkatli kullanın.

-Kafanızdaki düşünceleri tam olarak uygulayamadıysanız kendinize bir plan yapın tekrar gözden geçirin.

-Yapacağınız her işi not almayı öğrenin, yazmayı sevmiyorum derseniz de kayıt cihazları kullanın, önemli toplantılarda bu taktik çok işinize yarar.

-Zihninizi huzurlu hissetmiyorsanız sağlıksız besinlerden kaçının, kahvaltı yapın ve doğal beslenin.

-İş yaparken bir konu size zamandan tasarruf sağladığı zaman onu iş arkadaşlarınızla paylaşın.

-Kendinizi çok halsiz hissettiğiniz zaman yarım saatlik uyuma taktiklerini uygulayarak enerjinizi geri toplayabilirsiniz.

-Çok iyi insan olacağım diye her şeye evet demek sorumluluğu artırır, enerjinizde çalar ve iş veriminizi düşürür. Daha çok üretken olmak için artık HAYIR demeyi öğrenme vaktiniz geldi.

-İş yaşamınızda, hayatınızda daha üretken olabilmek için bu basit taktikleri uygulamak sizi çok rahatlatacaktır, yeni teknikler için sizlere farklı bilgiler vermeye devam edeceğiz.

O kadar yazıyoruz, insan bir yorum bırakır.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.