Yaşam

d3dcompiler_43.dll Hatası Nedir?

Bilgisayarlara oyun veya uygulamalar yükleme esnasında bazı hatalar meydana gelmektedir. Bu hatalar ile karşılaşan bilgisayar kullanıcıları bazen hataya nasıl çözüm bulacaklarını bilemeyebilirler. Sorunların çoğu zaman nedeni indirme yapılmış dosya içerisinde virüslerin bulunmasından kaynaklanabilmektedir. İşte bu tip hatalardan birisi de d3dcompiler_43.dll hatasıdır. Çoğu hatanın düzeltilmesi için çözüm yöntemleri bulunduğu gibi bu hatanın da çözüm yöntemleri mevcuttur.

Bilgisayar için indirmeler yapan kişilerin çok sık rastlamış oldukları hatalardan biri olan d3dcompiler_43.dll hatası için pek çok kişi bu hatanın çözümü için farklı yollar aramakta ve ne yazık ki genelde etkili bir çözüm bulamamaktadır. Ancak bu hatanın ne sebepten kaynaklanmış olabileceğine dair belirli bir değerlendirme bulunur. d3dcompiler_43.dll dosyası indirilirken zarar görmesi sonucunda d3dcompiler_43.dll hatası bilgisayar ekranında hata bildirim mesajı olarak görünmektedir. Bu hatanın sebebi bazen bir virüs oluşumu yüzünden dosyanın zarar görmesi bazen ise yanlış yüklemelerin yapılmasıdır. Bu nedenlerden ötürü karşılaşılan d3dcompiler_43.dll hatası için çözüm yöntemleri bulunmaktadır. Hatanın çözülebilmesi adına uygulanması gereken en önemli ve etkili yöntem d3dcompiler_43.dll dosyasının içerisinde virüs ya da zararlı bir dosya barındırmayacak güvenilir bir internet sitesi üzerinden bilgisayara uygun olan işletim sistemi türüne göre Windows 10, Windows 7 veya farklı olan sürüm boyutları için 32 bit veya 64 bit yapısına uygun olarak indirmek olacaktır.

Karşılaşılan hatanın kesin çözümü için güvenilir kaynak aracılığı ile indirilmiş olan d3dcompiler_43.dll dosyası bilgisayarın Windows XP, Windows 7, Windows 10 gibi işletim sisteminin uzantısının bulunduğu klasörün içerisine veya 32 bit ya da 64 bit gibi hangi sürüm boyutlandırması yer alıyorsa ilgili klasör içerisine indirilmiş olan dosya atılır. Ardından Win + R çalıştır komutu açılarak gelen ekrandaki yazı kısmına regsvr32 d3dcompiler_43.dll bu kod yazarak enter tuşu ile işlemimizi bitiriyoruz. En son hata almış aldığımız uygulamayı tekrar açarak sorunun çözüldüğüne dair kontrolleri sağlıyoruz. Sizler de bu hata ile karşılaşıyorsanız d3dcompiler_43.dll dosyasını bu kelime üzerindeki bağlantı adresimize giderek indirebilir ve gerekli adımları uygulayarak hatayı ortadan kaldırabilirsiniz.

O kadar yazıyoruz, insan bir yorum bırakır.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.