Kişisel

Cola Turka, Japon içecek şirketi DyDo DRINCO satılıyor

Tepki göster
Beğendim Harika Komik Vuhuuu Üzdün Sinir

Az önce Hürriyet’te okuduğum habere göre 2003’ten beridir bazılarının milli kolası olan, Yıldız Holding altyapılı Cola Turka artık milli kolamız olmaktan çıkıyor. Yıldız Holding, Kola Turka’yı şu sıralar Japon içecek şirketine satıyormuş.

Satış manyağı olan Yıldız Holding geçtiğimiz mayıs ayında yine kendi bünyesinde olan Ak Gıda A.Ş’yi Fransız gıda şirketi Groupe Lactalis’e satmış. Vay anam vay. Milli içeceklerimiz de satılırsa ülkede bir ayran bir de bulgur kalacak sayın okur.

Hürriyet’in haberine göre Cola Turka 335 milyon dolara satılacağı konuşuluyormuş. Bence deli para. K,mbilir belki de Yıldız Holding başka bir milli içecek çıkarmak için kaynak arayışına girmiştir. Bilemeyiz. Cola Turka’nın şirketi olan Della Gıda’nın %90’lık hissesi DyDo DRINCO’ya satılıyor. Japon şirket DyDo DRINCO ise bu haberi kendi sitesinden halkına duyurmuş. Türkiye’nin en büyük 3 çikolata üreticilerinden birisi olduğunu da yazmışlar.

Bu arada geçen sene Kasım ayında United Biscuits şirketini alarak dünyanın en büyük üçüncü bisküvi şirketi haline gelmiş. Yıldız Holding Türkiye operasyonlarına devam edecekmiş. Sadece DyDo DRINCO çatısı altında ürünler satışa çıkacak. DyDo DRINCO şirketi 40 yıl önce kurulmuş. Alkolsüz içecek otomatları bunlardan soruluyormuş.

Ne diyelim sayın okur? DyDo DRINCO ve Yıldız Holding’e sektörde başarılar dileyelim en iyisi…

Tepki göster
Beğendim Harika Komik Vuhuuu Üzdün Sinir

O kadar yazıyoruz, insan bir yorum bırakır.