Kişisel

Çoktandır yazı yazmamışım…

Unuttuğumdan değil, boşvermişliğimdendir demeliyim öncelikle. Sonrasında garip garip cümlecikler “Bu adam ne yazıyor lan?” dedirtebilir.

İş güç telaşesinin verdiği dayanılmaz yorgunlukla, inadına erken uyumama kararı aldım. Bir iş, hayatımın önüne geçemez elbette ama bu hayatın neredeyse tamamı bunun üzerine kurulu. Çık işin içinden çıkabilirsen…

Beni tanıyanlar, herşeyi sorgulayan adam olarak tanımlarlar. Esprili ve bir o kadar depresif. Balık burcu olduğumdan dolayıda biraz hönkürdek bir tarafım yok değil. Geçelim bu zırvalıkları şimdi. Benim şu aralar bir çok insanla konuştuğum konu insanlık. İnsanlığın nereye gittiğiyle ilgili değil, direk human (insan) ile ilgili.

Evet, ilk sorumuzla başlayalım.

İnsanlar neden doğar büyür ve ölür?

“Doğanın kanunu bu” demeyin ağzınıza şağlağı yersiniz. Burada bana ters düşen bir konu var. Allah. Var mı yok mu belli değil. Daha farklı bir enerjiyle yönetiliyor olabiliriz. Ya da bu din tamamen insan uydurması.

Bir yaratıcı neden sürekli kendisine tapınılması için insanları dünyaya getirir? Zaten herşeyi bilen (Peygamber zamanı) insanlar sana tapınıyorlar. Peki sen neden başka renkte, başka dinde insanlar yaratıyorsun? Zaten hazırda insanlar var. Bunları öldürme, dünya geberene kadar sana tapınsınlar?

Doğa affetmez

Bakın bu da beni benden alıp götürüyor. Hatırlarsanız Japonya’da Tsunami ülkenin a. koymuştu. Pek sevgili tatlı su müslümanları “Bunlar allaha inanmıyor ondan oldu” diyorlar. Peki senin Mekke’ne zamanında su basmış lan? Bu da demek oluyor ki allah doğaya sözünü geçiremiyor. Ya da daha farklı bir kat doğa olayları.

Din iman işleri ‘bana göre’ çıkmazda olan kişilerin kendi iç savaşıdır. Tövbe diye birşey var yahu! Sen senlerce karı kız peşinde koş ve artık bundan sıkıl, sonrasında saçını yana tara ve hergün namaz kıl. Ama olsun, allah affedicidir nasıl olsa! Cidden bu kişilerin kafası çok güzel. Allah için kafa kesenlerin olduğu bir dünyada yaşıyoruz ve allah bundan zevk alıyor. İki adam birbirine sıradan şekilde aşık olursa cehenneme gidecek ama işin içine ilahi aşk girince bu allah katında gerçek aşk olacak. Yok ya! Bizde yedik!

Neyse sakinim. Hayatım herzamankinden daha kötü değil. Standart hale oturdu sayılır. İş güç falan derken Cosmos bizi daha ne kadar ayakta tutacak diye hindi gibi düşünüyorum. Ha bir de yaz geldi sayın okurlar. Kapının önüne bir kap su koymayı unutmayın. Hade ciao.

Yazıyı samanpan‘a paslıyorum.

O kadar yazıyoruz, insan bir yorum bırakır.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.