Yemeğim microfırfır’da ısınırken birkaç cümle yazayım dedim. Birkaç korku evi oyunu denemesinde pek korktuğum söylenemez ama bu Clues Korku Evi gerçekten diğerlerine benzemiyor. İlk defa böyle bir konsept gördüm sayın okur. Fazla spoiler vermeden yazıyı bitimeye çalışayım.

Öncelikle Clues kelimesinin Türkçe anlamını yazalım. Clues ipucu, iz, işaret anlamına gelmektedir ve bir evden kaçış oyununa verilebilecek en iyi isimlerden birisidir. Oyun tamamen ipuçlarını bulmaya yöneliktir. Korkunun doruklarına çıkıp oradan da hakkın rahmetine kavuşabilirsiniz. Önceden gittiğim korku evlerinde bu kadar korkmamıştım. Sebebi ise sürekli artarak yükselen sese alışkın olmadığımızdandı. Işıkların sürekli kapatılıp, 15 20 saniye boyunca elinizi bile göremediğiniz ortamda yanınızdan birinin geçtiği, sana birinin dokunduğu hissi beyni allak bullak edebiliyor.

Ben korkuyu daha fazla yaşamak adına ekibin hep arkasından gittim. Ekibin en önünden veya en arkasından gitmek heyecanı x2 yapıyor sayın okur. Düşünsenize bi, arkadasınız ve birisi sizi çekip götürüyor. İşte bu duygu!! Wooaaah süper lan.

Videolarımız ve fotoğrafımız Clues‘un instagram hesabında yayınlandı. Korkudan zıplayan ve ayağı takılan arkadaşlarımız oldu. Ayrıca bizim ekipte gerçekten deli vardı. Evet evet deli. Raporlu deli. Kendisinin adı Mehmet ve işyerinde öğle yemeğinde korkutucu sesler dinler, adam kesme videoları falan izler. En cesurumuz oydu. Zifiri karanlık odadaki lazım olan bir kitabı nasıl bulduğu konusu hala bir sır.

Sonuç olarak ekipten üç kişi iyi korktu. Ben maskeli bir adamla yüz yüze geldiğimde o kapıdan içeri nasıl girdim hatırlayamıyorum şuan için. İnsana travma geçirtir.

Korku evi oyunları müptelasıysanız şehrinizdeki korku evlerine gidebilirsiniz.