Öncelikle şunu söyleyeyim; son derece gereksiz bir ürün fakat büyümekte olan piyasaya ışık tutabilecek bir inovasyon olmuş. Ürün sadece bir bisiklet kaskı, tek özelliği katlanabilir olması. Üç bölümden oluşan katlanabilen bir kask. Kaskın amacı hem yer kaplamasın, hem de şık olayımdan öteye gitmez.

Ürünün detaylarına bakayım biraz

Normal kaska göre daha az yer kaplayacağı için (%50lik bir alan boşa çıkıyor) çantanıza kolayca sığacaktır. Bisiklet sürerken şık olayım diyorsanız 120 dolara bu işi halledebilirler. Evet fiyat 120 dolar, almak isterseniz buyrun.

2015 yılında Indiegogo ile para toplayan şirket, katlanır bisiklet kaskı için bazı güvenlik standartları şeysinden de geçmiş. Ayrıca tasarım ödülü de almış. kendilerine tebrik konduruyoruz. Gelecekte daha nasıl kask  gelişmeleri göreceğiz bilmiyorum ama 120 doları hakediyor mu diye sordurabilir.

Bunu da oku >  Hangi bisikleti alacağıma karar veremedim

Closca Fuga, üç bölümün iç içe geçmesiyle açılıyor, iki hareketle sabitlenebiliyor, İçi boşken kapanıyor. Geliştirme olarak iyi olabilir ama param olsa bile bu kaska para verebileceğimi sanmıyorum. Dağ bisikletçileri için üretilmemiş, şehir bisikletçileri kullanabiliyor. Ayrıca yazlık-kışlık modeller mevcut. İsterseniz alın ne diyeyim…