Alışverişlerim Bisiklet

Carraro Big 729 mu Salcano NG 650 mi ikilemine bir son verdim ve Bianchi MKX 2400 aldım

Sınırlı zamanımı geniş geniş kullanırken yumurta kapıya daha fazla dayanmasın dedim benim yadigarı iyi bir fiyata okutarak Bianchi MKX 2400 modelini seçtim. Mat siyah-beyaz rengi hoşuma gitti mi şuan emin değilim.

Salcano’dan neden vazgeçtim?

Bir bisiklet tamircisi abiyle yaklaşık 3 saat bisiklet üzerine sohbet ettik. Salcano NG 650‘nin ucuz olmasının sebebi ucuz malzemeden dolayıymış. Yıllardır işin içinde olduğundan dolayı bir bildiği vardır diyerek Salcano‘dan vazgeçtim.

Carraro’dan neden vazgeçtim?

Çünkü satın alacağım yerde bir garip mavi renklisi vardı. Böyle morumsu mavimsi gibi değişik birşey. Son ana kadar Carraro’da Carraro diyordum ama Bianchi’yi görene kadar. Carraro Big 729 ile karşılaştırmamda neredeyse aynı olduğunu gördüm. Bisikletler hakkındaki detayları pek anlamıyorum fakat Bianchi daha alınabilir gözüküyordu.

Bianchi MKX 2400 model özellikleri

  • Fren sistemi olarak Shimano brm375 mekanik disk kullanılmış. (Disk frenler şuan için ötüyor. Sebebi ise bisikletin yeni olması. Zamanla daha rahat fren sistemine dönüşecek.)
  • 29″ çift aliminyum jantı bulunuyor. Büyük tekerlekli bisikletler genellikle yormuyorlar. İşten eve gelirkenki harcadığım kaloriyi Bianchi’de harcamıyorum.
  • Kadrosu aliminyum ve maşadan kilitlenebilir amortisör sistemi var.
  • Vites Shimano Acera, vites kolları Shimano st-ef65 3×8 ve krank takımı çelik Shimano fcm131 42x34x2 olarak seçilmiş

Bisiklet büyük olduğu için sürüş keyfi maksimuma çıkıyor. Yaklaşık 2 hafta sonra gideceğim Datça için bisiklet malzemesi alışverişlerimi henüz bitiremedim. Yumurta-ağız arasındaki mesafe daralmadan malzemelerimi toplayıp heybeme atmam gerekiyor. Hadi şimdilik ben kaçtım. Bu arada bisiketi görmek isterseniz ahanda burada.

2 yorum yapılmış

O kadar yazıyoruz, insan bir yorum bırakır.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.