Yaşam

Çamaşır Makinesi Zaman Geciktirme

Çamaşır makinesi sistemleri, tıpkı teknolojinin tüm alanlarında olduğu gibi 21.yüzyıl süratli bir gelişim gerçekleştiriyor. Bu nedenle de her geçen gün daha üstün teknolojik özellikleri içeren yeni çamaşır makinesi modelleri piyasadaki yerini alıyor. Gelişmiş teknolojileri ve bu sayede elde ettiği geniş fonksiyonları ile tüm çamaşır makinesi modelleri, yaşam alanlarına yüksek konfor standartlarını getiriyor. Yeni özellikleri ile farklı kullanım ihtiyaçlarına da yanıt veriyor. Bu çerçevede de yeni nesil çamaşır makinesi modellerinde zaman geciktirme şeklinde ek bir fonksiyon bulunuyor. Pek çok kullanıcı açısından önemli avantaj sağlamaktadır. Ancak bu özellik kullanım bilgisi yetersizliğine bağlı olarak, makinede arıza olduğu düşüncesinin de sıkça söz konusu olmasına neden olmaktadır. Çünkü Sultanbeyli Arçelik Servisi merkezine gelen arıza bildirimlerinde sıkça bu neden arıza kaynağı olarak belirlenmektedir.

Çamaşır Makinesi Zaman Geciktirme Özelliği Nedir?

Yeni nesil çamaşır makinesi modellerinde yer alan zaman geciktirme özelliği pek çok noktada tüketicilere önemli kolaylıklar ve avantajlar sağlamaktadır. Bu fonksiyona sahip olan çamaşır makinelerinde fonksiyonunun kullanılması ile seçilen yıkama programının 24 saat kadar ertelenmesine yardımcı oluyor. Bu şekilde bugün seçilen yıkama programı, ertesi gün 24 saatin dolmasıyla birlikte devreye girmektedir. Bu şekilde zaman konusunda kısıtlı imkanlara sahip olan yoğun kişiler için önemli bir kolaylık ve zaman tasarrufu sağlamaktadır. Bu nedenle de günümüzde özellikle büyükşehirde yaşayan kişiler tarafından çamaşır makinelerinin zaman erteleme özelliği sıklıkla kullanılmaktadır. Ancak çoğu kullanıcı makinenin bu özelliğinden habersiz olduğundan nasıl kullanacağını da bilmiyor. Bu yüzden de sıklıkla bu özellik için Pendik Arçelik Servisi merkezine başvuruda bulunmaktadır.

Çamaşır Makinesi Zaman Geciktirme Nasıl Uygulanır?

Çamaşır makinesinin içerisine yıkanacak çamaşırların öncelikli olarak düzgün ve ideal şekilde yerleştirilmesi gerekir. Ardından ise standart makine çalışma işlemlerine devam edilerek deterjan çekmecesine uygun miktarda deterjan ve yumuşatıcı koyulmalıdır. Daha sonra ise çamaşır makinesinde yıkanacak çamaşırların türüne göre yıkama programı seçilmelidir. Sıkma hızı ve diğer özel seçimlerin gerçekleştirilmesinden sonra zaman geciktirme düğmesi kullanılabilir. Bu aşamada çamaşır makinesinin zaman geciktirme düğmesinin yanında bulunan “+” ve “-“ tuşlarına basarak, geciktirmeyi 3 saat ile 24 saat aralığında ayarlamak mümkündür. Daha sonra ekranda zaman erteleme sembolünün yanıp, sönmesi gerekmektedir. Son olarak çamaşır makinesinin “Başla/Bekle/İptal” tuşuna basılarak, geciktirme devreye alınabilmektedir. Herhangi bir sorun halinde ise Bulgurlu Arçelik Servisi merkezine başvuruda bulunulabilmektedir.

O kadar yazıyoruz, insan bir yorum bırakır.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.